Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. septembra 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Rádio Devín si pripomína 150. výročie narodenia Boženy Slančíkovej Timravy

BRATISLAVA 29. septembra – V sobotu 30. septembra po 13:00 odvysiela hru „Dve doby“, ktorá vznikla na motívy jej rovnomennej poviedky a predstavuje pohľad najmladšej umeleckej generácie na tvorbu tejto vrcholnej predstaviteľky druhej fázy slovenského literárneho realizmu. Poslucháč Divadelných štúdií VŠMU Jakub Molnár sa v nej pokúsil spojiť klasickú predlohu s vlastným novodobým videním.

V hlavných úlohách sa predstavia Matej Landl, Juraj Predmerský, Štefan Martinovič, Martin Vittek, Helena Geregová. Hra je sprevádzaná autentickými úryvkami z korešpondencie Boženy Slančíkovej Timravy s Elenou Maróty Šoltésovou. Ich predstaviteľkami sú Táňa Kulíšková v úlohe Timravy a Soňa Ulická v úlohe Eleny Šoltésovej.

Vo fíčri „Cesta do Polichna“ od Barbory Berezňákovej sa poslucháči v nedeľu 1. októbra o 12:00 dozvedia ako sa na život Timravy pozerá súčasná mladá generácia.

Spektrum pohľadov na spisovateľku obohatí v pondelok 2. októbra, v deň jej 150. výročia narodenia, Ars litera Zuzany Belkovej vystavaná z archívnych stretnutí s témou Timravinej tvorby i osobnosti.

Rádio Devín zaradilo do svojho vysielania aj reprízy v rámci formátov Poviedka a Čítanie na pokračovanie: Božena Slančíková – Timrava / Helena Vrteľová: Anča Kanátová (nedeľa 1. októbra od 14:00) a Timrava: Ťapákovci a iné prózy (2. až 6. októbra od 13:00).

Táto informácia je komerčným oznámením a je odvysielaná v znení dodanom klientom bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA za jej obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá.
www.prservis.sk; email: prservis@sita.sk

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.