Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. mája 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS privíta najvýznamnejšie postavy verejnoprávnych televízií v Európe

BRATISLAVA 29. mája – Pravidelné stretnutie EBU, pod názvom TV Assembly, sa bude po 23-krát konať práve v Bratislave a jeho organizáciu zastreší po prvý raz slovenský verejnoprávny vysielateľ RTVS. Do nášho hlavného mesta zavíta viac ako 70 vrcholových predstaviteľov európskych televízií, ale aj poprední predstavitelia EBU. RTVS dostala šancu organizovať toto medzinárodné stretnutie historicky prvýkrát aj vzhľadom na aktuálne výsledky a priaznivý trend vývoja sledovanosti či dôveryhodnosti verejnoprávnych médií.

„Osobne si veľmi cením, že EBU si vybralo Bratislavu a RTVS ako hostiteľa tohto významného podujatia a verím, že budeme schopní pripraviť podmienky, ktoré toto podujatie urobia nezabudnuteľným,“ uviedol riaditeľ RTVS Václav Mika. Vrcholoví predstavitelia EBU, ale aj zástupcovia členských krajín sa v Bratislave stretnú po 23-krát. Stretnutia prebiehajú pravidelne raz ročne za účelom výmeny cenných informácií, tvorby spoločnej mediálnej stratégie na viacerých úrovniach, ale aj budovania vzájomných vzťahov. Slovensko bude hostiteľom tohto významného podujatia po krajinách, akými boli Švajčiarsko, Veľká Británia alebo Rakúsko.

The European Broadcasting Union (EBU) je zastupiteľská organizácia verejnoprávnych médií v Európe. Tvorí ju 73 členov v 56 krajinách v Európe a hosťujúcich 34 asociácií v Ázii, Afrike a Amerike. Členovia EBU spoločne zastrešujú 2 000 televíznych a rádiových kanálov, ktoré zahŕňajú aj online platformy. Spoločne svoj obsah šíria k viac ako biliónu divákov a poslucháčov po celom svete v 120 jazykoch.

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.