Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS pripravila Tematický večer k 100. výročiu Októbrovej revolúcie

BRATISLAVA 7. novembra –

Tematický večer k 100. výročiu Októbrovej revolúcie odštartuje Dvojka o 20:00 novou epizódou obľúbenej série animovaného historického kalendára RTVS – HiSTORY, ktorá ilustruje historické udalosti a ich nečakané súvislosti. Vysielanie pokračuje o 20:05 premiérou francúzskeho historického dokumentu „1917: Revolúcia“. Pomocou dvoch výkladov, dvoch hlasov výrazných postáv revolúcie roku 1917 – Gorkého a Lenina, sa autori dokumentu pokúsia divákom priblížiť vývoj a priebeh týchto osudných dní.

V mimoriadnom vysielacom čase – o 20:55 prinesie Dvojka diskusnú reláciu Večera s Havranom na tému 100 rokov: revolúcia alebo boľševický prevrat?. Pozvanie Michala Havrana do štúdia v Petrohrade prijali historici Aksen Vladislav Benovič, Ivan Kurilla a Alexey Miller. Venovať sa budú tomu, čo sa udialo pred 100 rokmi pred Zimným palácom v Petrohrade. Rovnako priblížia, ako sa na boľševickú revolúciu pozerá súčasná ruská historiografia a ako vníma obdobie komunizmu súčasná ruská spoločnosť.

Rádio Slovensko boľševickú revolúciu priblíži v Príbehu na týždeň cez osudy ľudí druhej generácie ruskej emigrácie, ktorých rodičia vtedy utekali zo svojej vlasti a usadili sa v Československu, kde ich rovnaký režim dostihol o tri desaťročia. Sovietska tajná služba po oslobodzovaní mala presné zoznamy týchto emigrantov a následne ich brali do gulagov. Na každý deň pripravila Soňa Gyarfášová jeden príbeh so záverom v období po roku 1989, keď sa konečne mohlo o osudoch ľudí v gulagoch hovoriť, alebo keď sa táto generácia vybrala opäť do vlasti svojich predkov zbavenej boľševického systému.

www.prservis.sk; email: prservis@sita.sk

Odporúčané články

Kultúrne zariadenia Petržalky – Program – Marec 2019 Do poradní na Trhu kože prišlo konzultovať svoje problémy s lekármi 469 ľudí. Zistené boli aj dva prípady rakoviny kože!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies