Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. septembra 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS pripravila na Medzinárodný deň nepočujúcich špeciálny program

BRATISLAVA 22. septembra – V nedeľu 24. septembra budú všetky relácie, filmy, diskusie i spravodajstvo na JEDNOTKE a DVOJKE od rána až do nočných hodín uvádzané so skrytými titulkami alebo s prekladom do slovenského posunkového jazyka.

„Je civilizačnou povinnosťou veľkých a silných pomáhať znevýhodneným, a preto túto našu aktivitu robíme so špeciálnou dávkou empatie,“ podotkol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Na JEDNOTKE bude napríklad v slovenskom posunkovom jazyku diskusná relácia O 5 minút 12, večerné Správy RTVS, Góly – body – sekundy aj Počasie. Nepočujúcim deťom sa bude o 8:25 venovať špeciálne vydanie Zázračného ateliéru. Deti sa v ňom vďaka pozvanému hosťovi bližšie dozvedia o posunkovom jazyku.

Medzinárodný deň si na DVOJKE o 11:15 pripomenie Televízny klub nepočujúcich. Jeho tvorcovia zašli na medzinárodný festival kultúry do Nórska a v Bergene navštívili centrum pre nepočujúcich, kde s jeho klientmi hovorili o ich živote, podmienkach, školstve a celkovom začlenení nórskych nepočujúcich do spoločnosti.

RTVS vysiela denne na DVOJKE v slovenskom posunkovom jazyku Správy RTVS o 20:00 a na záver vysielania hlavné Správy RTVS „N“. Zároveň každú druhú sobotu predpoludním uvádza magazín Televízny klub nepočujúcich.

K téme

17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.