Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. októbra 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS prinesie diskusie, mimoriadne spravodajstvo a relácie k voľbám do VÚC

BRATISLAVA 13. októbra – „RTVS pristúpila k informovaniu verejnosti o voľbách do VÚC mimoriadne zodpovedne, pretože si uvedomuje ich dôležitosť a vplyv na každodenný život občanov. Pripravili sme informačnú a vysvetľujúcu kampaň o tom, aké sú kompetencie VÚC, ich práva a povinnosti. Rovnako sme pripravili sériu diskusných relácií v televíznej aj rozhlasovej časti, počas ktorých bude mať verejnosť možnosť spoznať názory jednotlivých kandidátov na predsedov VÚC v priamom prenose. Ide o logisticky aj organizačne náročnú záležitosť, v RTVS sme však plne pripravení na jej úspešné zvládnutie. Informácie budeme občanom prinášať nielen pred voľbami, ale aj počas volebného dňa a následne v nedeľu 5. novembra prinesieme rozsiahle analýzy volebných výsledkov,“ priblížil generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

V pondelok 16. októbra štartuje séria ôsmich diskusií. Z nich každá bude venovaná jednému samosprávnemu kraju, orientovaná na kľúčové kompetencie a ich využitie z pohľadu kandidátov. Každý z nich dostane rovnaký priestor na vyjadrenie. Moderovať ich bude Juraj Jedinák a Martin Strižinec. Vysielať sa budú na Dvojke a na Rádiu Regina o 20:10 v nasledovnom poradí:
16.10. Bratislavský
17.10. Trnavský
18.10. Trenčiansky
20.10. Nitriansky
23.10. Žilinský
24.10. Banskobystrický
25.10. Prešovský
26.10. Košický samosprávny kraj

V deň volieb, sobotu 4. novembra, sú na Jednotke o 12:00, 16:00 a 22:20 naplánované mimoriadne spravodajské relácie, ktoré budú mapovať priebeh volieb. Rovnako sa o ich priebehu dozvedia poslucháči rozhlasového vysielania v pravidelných spravodajských reláciách, ako aj v rozšírených vydaniach Rádiožurnálu na Rádiu Slovensko o 7:00, 12:00, 18:00 a 22:00.

V nedeľu 5. novembra začína na Jednotke od 7:30 hodinové volebné štúdio, v ktorom budú moderátori Ľubomír Bajaník a Miroslav Frindt prezentovať výsledky volieb, pohľady do jednotlivých krajov s prvými reakciami nových predsedov krajov s komentárom politológa. O 11:55 RTVS na Jednotke odvysiela mimoriadne vydanie relácie O 5 minút 12 v dvoch častiach. V prvej okrem prezentácie výsledkov v podaní Ľubomíra Bajaníka sprostredkujú moderátori Martin Strižinec a Zuzana Hanzelová naživo rozhovory s novozvolenými predsedami VÚC a spolu s politológom a sociológom zhodnotia jednotlivé aspekty volieb a ich výsledkov. V druhej časti sa vyjadria predstavitelia koaličných a opozičných strán. Rádio Slovensko a všetky tri Reginy budú od 7:30 do 9:00 vysielať volebné štúdio z Banskej Bystrice s postupným hodnotením výsledkov zo všetkých krajov.

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.