Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júna 2017 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS prináša unikátnu službu v podobe rozhlasového Archívu EXTRA RTVS

BRATISLAVA 1. júna – RTVS predstavuje prelomovú novinku, ktorá poteší všetkých fanúšikov kvalitnej rozhlasovej tvorby. Od 1. jún a 2017 je na internetovej stránke www. RTVS.sk dostupný archív rozhlasových dramatických diel z dielne RTVS, poslucháči ho nájdu na adrese http://archivextra.rtvs.sk.

„Som rád, že RTVS naďalej pokračuje v posilňovaní svojej pozície v online prostredí, dôkazom je aj spustenie nášho unikátneho rozhlasového archívu na webe rtvs.sk,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

„Historicky prvé online sprístupnenie vybraných literárnych a dramatických diel z produkci e rozhlasových služieb RTVS je odpoveďou rozhlasového Odboru vlastnej tvorby RTVS na početné poslucháčske žiadosti o možnosť návrat u k titulom, ktoré ľudí zaujali v čase prvého vysielania. Sú to desiatky, možno stovky titulov, ktoré silne zarezonovali a uchvátili poslucháčov, zostali však nedostupné pre tých, čo nestihli ich rozhlasovú premiéru,“ uviedol k spusteniu RTVS Archívu EXTRA šéf rozhlasových programových služieb RTVS Vincent Štofaník.

„Podarilo sa nám odstrániť prekážku v podobe nevysporiadaných autorských práv , ktorá spusteniu tejto služby doteraz stála v ceste. Súčasne pracujeme na tom, aby sme postupne dosiahli zverejnenie všetkých výrazných titulov uplynulých rokov . Obzvlášť ma t eší , že sa nám podarilo službu RTVS Archív EXTRA spustiť práve n a Medzinárodný deň detí a pevne verím, že naši najmenší poslucháči, ale aj ich rodičia, sa potešia zo skvelého výberu výnimočných rozprávkových hier,“ dodal V. Štofaník.

Službu RTVS Archív EXTRA možno nazvať prelomovou, keďže vďaka nej budú všetky premiér ové rozhlasové diela z dielne RTVS dostupné aj na webe RTVS . Vďaka pravidelným aktualizáciám RTVS Archívu EXTRA si poslucháči rovnako budú môcť vypočuť dramatické a literárne diela v čase, ktorý im najviac vyhovuje. Fanúšikovia kvalitnej rozhlasovej dramatiky v RTVS Archíve EXTRA už teraz nájdu skvelú adaptáciu Čechovovej Čajky režiséra Patrika Lančariča, v ktorej sa predstavili Emília Vášáryová, Richard Stanke, či Marián Labuda, rozprávku Gösta Berling s Emíliou Vášáryovou, Annou Javorkovou, Jánom Gallovičom a Františkom Kovárom, ale napríklad aj úspešné rozhlasové spracovanie Gogoľovho Revízora v podaní Daniela Heribana .

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.