Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Prieskum potvrdil stabilnú pozíciu Rádia Slovensko

BRATISLAVA 10. októbra – Aktuálny národný prieskum médií spoločnosti MEDIAN SK potvrdil stabilnú pozíciu Rádia Slovensko ako trhovej dvojky. V parametri „počúval včera“ Rádio Slovensko počúva priemerne viac ako 764 000 poslucháčov, čo je 16,9% populácie s podielom na trhu (share) 20,9%.
Podľa parametra ABCDE (slovenská národná socioekonomická klasifikácia) Rádio Slovensko v skupine A (najvyššia príjmová skupina s prestížnym zamestnaním aj najvyšším sociálnym statusom) oslovuje viac ako 108 000 poslucháčov denne, čo je najviac spomedzi všetkých rádií.
Taktiež Rádio Slovensko je ráno medzi šiestou a deviatou hodinou najpočúvanejšou stanicou. Rádio Slovensko je trhovým lídrom aj medzi osemnástou a devätnástou hodinou a tiež od dvadsiatej tretej do druhej hodiny ráno.
Trhový podiel rozhlasových programových služieb RTVS, t.j. Rádia Slovensko, Rádia Regina, Rádia Devín, Rádia_FM a Rádia Patria na slovenskom rozhlasovom trhu bol v sledovanom období spolu 32,1 %. Rádio Slovensko potvrdilo svoju pozíciu najpočúvanejšej rozhlasovej stanice v trenčianskom, nitrianskom aj košickom regióne.

Zdroj: MEDIAN SK (MML SR RÁDIA, MEDIAN SK, 2012, 12/7-9)

Matúš Benža, MA
PR manažér
Rozhlas a televízia Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.