Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. augusta 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Postupujúce piesne v súťaži Košický zlatý poklad 2016

BRATISLAVA/KOŠICE 12. augusta – Do uzávierky aktuálneho ročníka súťaže, ktorá vznikla už v r. 1980, bolo prihlásených 121 piesní. Na základe kritérií súťaže vybrala výberová komisia v dňoch 10. a 11. augusta dve skupiny postupujúcich piesní. Do prvej skupiny vybrala 6 piesní, ktoré priamo postupujú do finále súťaže, do druhej skupiny zas 10 piesní, ktoré budú v semifinálovom kole prostredníctvom SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko súťažiť o postup do finále. Z druhej skupiny postúpi do finále až 6 piesní a práve o nich rozhodnú poslucháči. Zoznam postupujúcich piesní je dostupný na http://reginavychod.rtvs.sk/clanky/Kosicky-zlaty-poklad/106180/aktualny-32-rocnik-kzp-2016.

Výberovú komisiu spolu s redaktormi Štúdia RTVS Košice tvorili hviezdy slovenskej populárnej hudby Peter Bič (Peter Bič Project) Igor Timko a Roman Timko (No Name) a Rasťo Kopina a Robo Kopina (Nocadeň). „O tom, že pop-rocková slovenská hudobná scéna má vďaka mladým autorom a interpretom naozaj silný potenciál, svedčia mnohé z prihlásených súťažných piesní. Vďaka tohtoročnému Košickému zlatému pokladu bude opäť obohatená ponuka novej slovenskej populárnej hudby v rotácii rádií RTVS. Už sa veľmi tešíme na finálový koncert, aj tento rok to naozaj bude stáť za to,“ skonštatoval riaditeľ súťaže a šéf košického štúdia RTVS Juraj Hidvéghy.

Finálový koncert z košického Kulturparku v priamom prenose odvysiela Rádio Slovensko, televízny dokument z podujatia pripravuje Dvojka. Absolútny víťaz okrem finančnej odmeny 1000 eur získa i bezplatné poskytnutie nahrávacieho štúdia v Slovenskom rozhlase na realizáciu profesionálnej nahrávky víťaznej piesne.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.