Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. júla 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Posledná etapa Tour de France priniesla trhový podiel nad 20 %

BRATISLAVA 23. júla – Dvojka bola v nedeľu 22. júla 2012 v čase od 15:45 do 18:00 lídrom na slovenskom televíznom trhu. Posledná etapa medzinárodných cyklistických pretekov Tour de France dosiahla trhový podiel 23,7 % (284-tisíc divákov). Celodenný trhový podiel Dvojky tak v nedeľu dosiahol 8,2 %, čo je najlepší podiel na trhu tejto programovej služby RTVS od 12. júna 2012 (8,6 %), keď Dvojka vysielala priamy prenos z ME vo futbale 2012. Trhové podiely nad 20 percent dosiahla Dvojka vďaka priamym prenosom z cyklistických pretekov Tour de France aj počas víkendu 14. – 15. 7. 2012.
Už o niekoľko dní budú dominantou vysielania Rozhlasu a televízie Slovenska Hry XXX. olympiády v Londýne, presnejšie v čase od 27. júla do 12. augusta 2012. Nosnou programovou službou s 24-hodinovým vysielaním bude Dvojka. Jednotka ponúkne otvárací a záverečný ceremoniál, blok popoludňajších priamych prenosov a od 3. augusta aj blok večerných prenosov z atletických disciplín. Okrem toho odvysiela Jednotka vo vysokom rozlíšení aj pravidelné denné magazíny Volá Londýn, Olympijské štúdio a Sumár OH a pripravená je aj audiotexová súťaž 5 olympijských kruhov. Aktuálne vstupy a spravodajstvo z letnej olympiády prinesie aj Rádio Slovensko a Rádio_FM. Rozhlas a televízia Slovenska pripravuje aj samostatnú stránku, na ktorej budú internetové živé prenosy a vlastné správy. Do olympijského ošiaľu zapojí aj svoje stránky na sociálnych sieťach. Podrobnejšie informácie o vysielaní RTVS počas letnej olympiády zverejníme v utorok.

Všetky dáta uvádzame v cieľovej skupine 12+
Zdroj: PMT/TNS SK

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.