Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. marca 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: OTO 2013 si nenechalo ujsť viac ako pol milióna divákov

BRATISLAVA 10. marca – Vyhlásenie ankety OTO 2013 na Jednotke bolo v sobotu najsledovanejším prime-time programom, seriál Kolonáda si aj napriek silnej konkurencii udržal nadpriemernú sledovanosť. Posledné špeciálne vydanie zábavnej šou 5 proti 5 Extra, ktoré v piatok vysielala Jednotka naživo, zaznamenalo svoje maximum sledovanosti, keď si ho nenechalo ujsť 364-tisíc divákov (podiel na trhu 17,4 %). Jednotka si počas celej soboty držala druhý najvyšší podiel sledovanosti 14,9 %, trhovou dvojkou bola aj v hlavnom vysielacom čase (podiel na trhu 20,2 %).
Svoju najvyššiu hodnotu od júna 2013 dosiahla relácia Taxík s Petrom Kočišom (podiel na trhu 17,1 %), magazín rád a inšpirácií na voľný čas Postav dom, zasaď strom zas zaznamenal najvyššiu hodnotu sledovanosti od apríla 2013 (podiel na trhu 15,5 %). Jednotka bola trhovým lídrom počas celého vysielania prenosu z vyhlásenia 14. ročníka ankety Osobnosť televíznej obrazovky, ktorý si pozrelo 555-tisíc divákov a dosiahol podiel na trhu 28,6 %.
Už tradične bola Jednotka najsledovanejšou televíziou v čase vysielania relácií O 5 minút 12 a Občan za dverami. Diskusiu O 5 minút 12 si pozrelo 192-tisíc divákov (podiel na trhu 15,6 %), Občan za dverami dosiahol sledovanosť 214-tisíc divákov (podiel na trhu 17 %).
Seriál Kolonáda aj napriek silnému konkurenčnému prostrediu obstál a dosiahol nadpriemerný staničný výkon. Včerajšiu časť si pozrelo 417-tisíc divákov (podiel na trhu 17,8 %).
Podľa generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku bez diváckej priazne stráca zmysel samotná anketa OTO, ale aj iný program RTVS. „Práve preto sa teším a ďakujem za túto priazeň, a tiež za to, že si galaprogram OTO 2013 našiel viac divákov ako v minulosti. Je to ocenením nielen práce v RTVS, ale aj všetkých našich kolegov z ostatných televízií,“ dodal V. Mika.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

nr

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.