Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. augusta 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Odvysiela priamy prenos galavečera k 20. výročiu Ústavy SR

BRATISLAVA 30. augusta – Rozhlas a televízia Slovenska odvysiela v piatok 31. augusta 2012 o 20.10 na Jednotke priamy prenos galavečera k 20. výročiu Ústavy SR z Bratislavského hradu. Na slávnostnom galavečere ku Dňu Ústavy SR vystúpia prezident SR Ivan Gašparovič, predseda NR SR Pavol Paška a predseda vlády SR Robert Fico. V programe účinkujú: moderátorka Jarmila Lajčáková-Hargašová, Štátna filharmónia Košice s dirigentom Stanislavom Vavřínkom, Adriana Kučerová (soprán), Terézia Kružliaková (mezzosoprán), Pavol Bršlík (tenor), Otakar Klein ( tenor), Peter Mikuláš (bas). Na koncerte odznejú skladby M. Moyzesa, M. Schneidra-Trnavského, Ch. Gounoda, G. Donizettiho, G. Verdiho, E. Suchoňa a G. Dusíka.
Deň Ústavy SR ako štátny sviatok je 1. septembra. Tento štátny sviatok súvisí s dátumom 1. septembra 1992, keď na 5. schôdzi Slovenskej Národnej rady prijali Ústavu Slovenskej republiky. V hierarchii právnych predpisov v Slovenskej republike má Ústava SR najvyššie postavenie a má najvyššiu právnu silu, čo znamená, že všetky právne normy musia byť v súlade s ňou. Schváleniu tohto základného zákona štátu predchádzalo schválenie iného veľmi dôležitého aktu, a to Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky 17. júla 1992.

Richard Šümeghy
hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.