Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. septembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Ocenenie pre ruskú sekciu Radia Slovakia International

BRATISLAVA 28. septembra – Na XIV. Svetovom kongrese zahraničných médií, ktoré prinášajú informácie v ruskom jazyku, dostala ruská sekcia Radia Slovakia International (RSI/RTVS) čestné uznanie vlády Ruskej federácie podpísané premiérom Dmitrijom Medvedevom „za prínos a šírenie ruského jazyka v Slovenskej republike aj medzi ruskú menšinu žijúcu na Slovensku“.
XIV. Svetový kongres zahraničných tlačových a elektronických médií sa tento rok konal od 23. do 27. septembra 2012 v Neapole. Organizátormi kongresu boli WARP (Svetová asociácia zahraničných ruskojazyčných masmédií) a organizačný výbor Talianska (média-holding RBN-Italia). Na tomto významnom medzinárodnom podujatí sa zúčastnili predstavitelia médií z 56 krajín sveta. Za Ruskú redakciu RSI (Radio Slovakia International) sa na kongrese zúčastnila redaktorka Jelena Vrábelová, zástupkyňa Slovenska v Rade Svetovej asociácie zahraničných ruskojazyčných masmédií, členka riadiacej zložky WARP od roku 2008. Na kongrese vystúpila s prejavom, v ktorom prezentovala prácu Zahraničného vysielania RTVS.
Podobné významné ocenenie si prevzali aj zástupcovia Izraela, Lotyšska a Maďarska.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.