Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. septembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Nová diskusná relácia Doslova v utorok večer na Dvojke

BRATISLAVA 3. septembra – Rozhlas a televízia Slovenska uvádza novú dynamickú diskusnú relácia Doslova vysielanú naživo za prítomnosti publika, zohrávajúceho úlohu zainteresovaného spoločenstva, ktoré sa vie prostredníctvom svojich „hovorcov“ k téme jasne vyjadriť.

Doslova – diskusia, ktorá má otvárať vážne občianske a spoločenské témy. Témy budú vychádzať z občianskej a investigatívnej publicistiky formátov Občan za dverami a Reportéri. Tie tému uvedú do pozornosti a pripravia priestor na diskusiu. Toto nastavenie relácie je jedným z rozdielov oproti predchádzajúcim formátom.
Od 4. septembra 2012 v utorok večer približne o 22:00 hod. na Dvojke.

Moderátori: Andrea Paulínyová a Richard Dírer

Téma prvej relácie: Odluka cirkvi od štátu
Téma odluky cirkvi od štátu často vyvoláva vášňami podfarbené diskusie a vyhlásenia. Vynára sa s pravidelnosťou volebných cyklov a opäť mizne. Výsledkom je, že väčšina spoločnosti, ba aj mnohí veriaci žijú v mylnej predstave o vzťahu štátu k cirkvám.
Je otázka odluky cirkví od štátu zrelá na verejnú diskusiu? Treba ju vnímať ako proticirkevný boj nevercov alebo snahu o autonómnejšie postavenie cirkví na Slovensku? Nastal čas, aby kňazov prestal platiť štát?

Hostia:
JUDr. Ján Juran, riaditeľ cirkevného odboru Ministerstva kultúry SR
ThLic. Anton Ziolkovský, výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska
Ing. Pavel Delinga, CSc., generálny dozorca Evanjelickej cirkvi a.v. na Slovensku
PhDr. Roman Hradecký, predseda Spoločnosti Prometheus
doc. Jaroslav Šebek, Historický ústav Akademie věd České republiky

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.