Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. decembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Na Jednotke odvysiela dokument ČT o Róbertovi Bezákovi

BRATISLAVA 20. decembra – RTVS dnes v hlavnom vysielacom čase o 20.10 na Jednotke odvysiela dokument Českej televízie o Róbertovi Bezákovi Arcibiskup s ľudskou tvárou. Dokument hovorí o živote bývalého trnavského arcibiskupa ešte predtým, ako bol v lete odvolaný.
Keďže RTVS nechce byť len vysielateľom, ale aj nezávislým priestorom na diskusiu o celospoločenských otázkach, spravodajstvo a publicistika pripravili hneď po skončení dokumentu na Dvojke o 21.00 špeciálne vydanie Správ a komentárov. Hostia budú diskutovať o situácii v cirkvi po odvolaní arcibiskupa Bezáka a najnovších mediálnych výstupoch všetkých zainteresovaných.

O Róbertovi Bezákovi
Za arcibiskupa Trnavskej arcidiecézy bol Róbert Bezák menovaný 18. apríla 2009 vo veku 49 rokov a stal sa najmladším biskupom Slovenska. Úrad prevzal po Jánovi Sokolovi. Počas svojho pôsobenia sa nový arcibiskup chcel viac priblížiť k ľuďom a spustil niekoľko projektov na otvorenie diecézy verejnosti ako napr. zapojenie sa do Noci kostolov, vytvorenie a sprístupnenie umeleckej reštaurácie Galéria v priestoroch jedálne biskupského paláca alebo organizovaním koncertov. Veriaci si ho obľúbili vďaka bezprostrednému a neformálnemu správaniu sa. Jeho náhle a nečakané odvolanie pápežom Benediktom XVI. 2. júla 2012 vyvolalo množstvo otázok, na ktoré arcibiskup nenachádza odpoveď.

Richard Šümeghy
hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.