Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Na festival rozhlasovej tvorby sa prihlásilo 74 diel

BRATISLAVA 7. novembra – V uplynulých dňoch sa konalo prvé zasadnutie Dramaturgickej rady festivalu, ktorá vyberá finálové diela súťaže Festival rozhlasovej tvorby 2013. Štatút súťaže, ktorá má charakter bienále, umožnil tvorcom prihlásiť rozhlasové umelecké počiny, ktoré mali premiéru v termíne od 1. decembra 2011 do 31.10.2013. Do kategórie rozhlasových hier je prihlásených 23 diel, v kategórii rozprávkových hier bude Dramaturgická rada vyberať z 12 nahrávok.
Z 39 súťažných diel sa o ocenenie bude uchádzať 11 rozhlasových dokumentov z Českého rozhlasu.
„Spolu 74 rozhlasových slovesných diel je dôkazom kvantitatívneho úspechu súťaže, ale aj potvrdením tvorivej činnosti ľudí, ktorých očarenie rozhlasovou tvorbou trvá a rastie,“ povedala šéfdramaturgička Rádia Devín Eva Reiselová.
Dramaturgická rada pod vedením predsedu dramaturga Vladimíra Hanuliaka vyberie päticu najlepších spomedzi rozhlasových hier, rozprávkových hier a dokumentov. O nositeľoch Hlavnej a Individuálnej ceny v každej kategórii rozhodne porota, výsledky budú vyhlásené na záverečnom galaprograme Festival rozhlasovej tvorby – Čas potlesku v piatok 29. novembra od 19:00 v priamom prenose na Rádiu Devín.
Festival rozhlasovej tvorby 2013 s podtitulom Čas počúvať sa uskutoční 27. až 29. novembra v komornom štúdiu Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici v Bratislave.

Doplňujúce informácie:
Festival rozhlasovej tvorby je súťažná prehliadka rozhlasových hier a rozhlasových dokumentov, vytvorených v slovenskom a českom jazyku, ktoré boli premierované v období medzi predchádzajúcim a aktuálnym ročníkom festivalu.
Cieľom Festivalu je predstaviť najzaujímavejšie tvorivé počiny umeleckej realizácie v rozhlasovom éteri, je stretnutím tvorcov s odbornou verejnosťou a poslucháčmi rozhlasových hier či rozhlasových dokumentov. Jeho zámerom je vytvoriť podmienky na vznik spätnej väzby, reflexiu a hodnotenie produkcie v jednotlivých žánroch.

Juraj Kadáš
PR manažér
Sekcia marketingu a komunikácie
RTVS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.