Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Má najobjektívnejšie spravodajstvo

BRATISLAVA 9. novembra – Podľa posledného prieskumu agentúry Median SK má najobjektívnejšie televízne spravodajstvo verejnoprávna RTVS. V období medzi júlom a septembrom ho označilo za najviac objektívne 24 % respondentov, čo prinieslo verejnoprávnej televízii prvenstvo medzi celoplošnými vysielateľmi. Televízne spravodajstvo RTVS zaznamenalo v očiach divákov výrazný posun v objektívnosti. V období od 27.6. 2016 do 18.9. 2016 až 24 % respondentov na otázku „Ktorá televízia má podľa Vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“ odpovedalo, že je to práve verejnoprávna RTVS. Oproti rovnakému obdobiu v roku 2012 to znamená nárast až o 11,5 %. Respondenti mohli určiť len jednu televíziu, pričom 15,5 % respondentov sa k otázke nevedelo vyjadriť.

„Ambícia stať sa najobjektívnejším spravodajstvom bola pred pár rokmi pre nás vzdialeným cieľom a ilúziou. Dnes sme tento cieľ dosiahli a mne neostáva nič iné, len vysloviť slová vďaky. Je to obrovské zadosťučinenie za našu prácu v spravodajstve. Poďakovanie za dôveru patrí našim divákom a poslucháčom. Prirodzene tiež ďakujem svojim kolegom, pretože to nie je iba zásluha generálneho riaditeľa, toto je zásluha tímovej práce a všetkým vzdávam veľký hold,“ povedal Václav Mika, generálny riaditeľ RTVS.

Terénny zber dát prebiehal v termíne od júla do septembra náhodným kvótnym výberom. Prieskumu verejnej mienky zameraného na spravodajstvo v slovenských televíziách sa zúčastnilo 2 081 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

Zdroj dát: MEDIAN SK

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tm;mt

K téme

Korona rok posilnil naše vzťahy Petra Vlhová venovala svoju originálnu pretekársku prilbu do súťaže pre Plamienok

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.