Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júna 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Leto s rozhlasovými programovými službami

BRATISLAVA 28. júna – Letná vysielacia štruktúra rozhlasových programových služieb Rozhlasu a televízie Slovenska sa bude niesť v znamení hudobných festivalov, zábavy a športu. Vysielanie na Rádiu Regina, Rádiu_FM a Rádiu Devín bude venované nielen populárnej a vážnej hudbe a folklóru, ale aj filmu a literatúre. Letná olympiáda v Londýne bude mať svoje miesto na Rádiu Slovensko.

Prinášame programové dominanty letného vysielania:

Rádio Slovensko počas letných prázdnin predstaví prírodné, historické a kultúrne bohatstvo našej krajiny v rámci seriálov, ktoré sú nielen zvukovým miestopisom, ale aj tipmi pre poslucháčov na dovolenku doma, na Slovensku. V pondelok sa v cykle K prameňom vydáme po prúde slovenských riek Váh, Nitra, Hron, Ipeľ, Slaná, Hornád a ďalších. V utorok si posvietime na Slovenské moria a budeme na vlnách našich priehrad a nádrží Duchonka, Oravská priehrada, Liptovská Mara a Zelená voda. V stredu prídu na rad Náučné chodníky plné tipov na objavovanie zaujímavostí Slovenska – prevedieme vás náučnými chodníkmi K mokradiam Turca, Juráňová dolina, Smolenický kras, Sitno, Kráľova studňa, Partizánsky náučný chodník Zlatno – Skýcov a ďalšie. Vo štvrtok sa budeme venovať európskemu roku aktívneho starnutia a sprevádzať poslucháčov po európskych hlavných mestách kultúry. V piatok sa vyberieme po stopách našich zrúcanín, šľachtických sídel a parkov v cykle Múry a veže.
Rádio Regina pripravilo pre priaznivcov folklórnej hudby počas leta pestrý program vrátane priamych prenosov z najväčších folklórnych festivalov na Slovensku. Folklórne leto s Rádiom Regina – to je 36 folklórnych festivalov. Každú sobotu od 10.00 do 11.00 hod. budeme objavovať nové turistické trasy. Od 11. júla každú stredu od 21.00 hod. budú na programe Veľké mená anglickej klasiky ako William Shakespeare, Charles Dickens, Oscar Wilde, John Galsworthy, Charlotte Brontëová. Každý utorok o 20.00 hod. otvorí Tomáš Boroš brány klasickej hudby dokorán v relácii Malá veľká hudba. Od 11.júla každú stredu o 17.30 uvedieme Závislosti -dramatizovaný päťdielny cyklus skutočných príbehov ľudí, päť rôznych osudov, päť rôznych druhov závislostí.
Rádio Devín, bezpečný prístav pre náročného poslucháča, pripravilo na toto leto bohatú nádielku premiérových programov i niekoľkých klenotov z rozhlasového archívu. V pestrej letnej ponuke Rádia Devín nebude chýbať vážna hudba, literatúra či hraný dokument.

Rádio_FM žije letom. Každý týždeň počas prázdnin bude v rannej šou Ráno na eFeMku VIP hudobný moderátor. V pondelok a piatok tak budú poslucháči počuť okrem Dominiky a Ega napríklad raperov Lyrika a Beneho, Slivku a Miloša z obľúbenej kapely Puding Pani Elvisovej, hudobníka Maroša Hečka, Štefana Kraľoviča z The Uniques, alebo vtipného lídra Billy Barman Juraja Podmanického. Aj v dennom vysielaní dominuje slnko, leto a hudba. Rádio_FM je festivalové rádio s novou letnou imidžovou kampaňou a televíznym spotom „Festivalové Rádio_FM“. Podčiarkuje tým svoju prítomnosť na viac ako dvadsiatich hudobných a filmových festivaloch po celom Slovensku i v okolitých krajinách. Určite si nenechajte ujsť najväčší slovenský festival Pohoda, z ktorého Rádio_FM ako jediné slovenské rádio ponúkne takmer dva dni nepretržitého živého vysielania, koncertov a exkluzívnych rozhovorov.
Radio Slovakia International pripravilo od 2. júla týždeň Slovákov žijúcich v zahraničí a 5. júla otvorí Rok Cyrila a Metoda. V letnej programovej štruktúre ponúkne aj cyklus Slováci pod olympijskými kruhmi a pokračovanie súťažného cyklu Historické hotely Slovenska. Chýbať nebudú ani rubriky Leto v múzeu a Leto s knihou.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.