Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. októbra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Legenda Janko Kuric vo štvrtok hosťom relácie Ráno na eFeMku

BRATISLAVA 3. októbra – Hosťom relácie Ráno na eFeMku od ôsmej do deviatej bude spevák skupiny Vidiek Janko Kuric. Priaznivcov legendárnej skupiny okolo charizmatického frontmana Janka Kurica poteší ďalšia časť tretej série Legiend popu naživo tento piatok 5. októbra o 20.10 na Jednotke.

Legendy popu však nie sú len o pesničkách, ale aj o spomienkach a úsmevných príhodách z minulosti. Pamätá si skupina Vidiek svoje vôbec prvé televízne vystúpenie? „Pamätám si to veľmi dobre, vrátnici boli ešte z tuhého socializmu a keď sme prišli, že dobrý deň, my sme skupina Vidiek, ideme sem nakrúcať videoklip, tak nás vykázal z televízie, ale teda nie len z budovy alebo pred ňu, museli sme čakať až na druhej strane cesty pri cintoríne, kým si pre nás prídu. Ale mysleli sme si, že tak to má byť, čiže to bolo v pohode,“ zaspomínal si líder Vidieku Janko Kuric. V ten deň sa nahrával klip k jednému z ich hitov – Vidiečan a robili ho až po pracovnej dobre. „Ľudia už odchádzali domov z práce a zrazu sa začalo zbiehať publikum. Hovorili si, poďte sa pozrieť, prišla nejaká kapela z Marsu alebo odkiaľ… a tak sme klip nakrúcali ako v divadle pred publikom, a možno aj preto sa nám podaril klip, ktorý je spontánny a veselý,“ dodal Janko Kuric. Skupina Vidiek je v podstate paródia na rôzne svadbové kapely. Koho si vie jej líder predstaviť ako spieva ich piesne? „Predstaviť si neviem skutočne nikoho, ja spievam dosť špecificky a piesne sú písané pre mňa, ale mám veľmi rád svojich mladších kolegov, takže to bude asi sranda,“ odpovedá spevák. Počas večera budú spievať hity Vidieku viac kamaráti ako len kolegovia. Zaspieva Marián Čekovský, „vidiečanom“ bude Tomáš Sloboda, zahrajú aj hexáci Yxo a Ďuďo a duet O Maňo zaspievajú Peter „Šarkan“ Novák a Zdenka Predná. Glosátormi piatkových Legiend popu budú Marcel Forgáč, Marián Čekovský a dvaja členovia skupiny Vidiek Janko Kuric a Richard Jajcay.
Legendy popu, šou plnú emócií a spomienok na najväčšie hudobné osobnosti vysielame na Jednotke každý piatok od 20.10 a v repríze v sobotu predpoludním. Táto šou vám ukáže hviezdy tak, ako ste ich doteraz ešte nevideli a hlavne nepočuli!

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;zd

K téme

Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti 17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.