Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Jednotka počas nedele trhovou jednotkou

BRATISLAVA 11. júla – Verejnoprávna televízia dosahovala počas uplynulého víkendu opäť skvelé výsledky sledovanosti. Štart tretej série obľúbenej šou RTVS NAJ dedinka Slovenska si nenechalo ujsť až 260-tisíc divákov (podiel na trhu 17,2%) a Jednotka bola v čase vysielania jednotkou na trhu. Oproti premiére prvej časti minulej sezóny, šou NAJ dedinka Slovenska zaznamenala nárast sledovanosti o 13-tisíc divákov.

Slovenskému trhu dominovala Jednotka aj v nedeľu 10. júla – bola celodennou a aj prime time trhovou jednotkou (podiel na trhu 20,2% resp. 24,1%). Pričinil sa o to najmä priamy prenos z finále UEFA EURO 2016, zápas Portugalsko – Francúzsko si pozrelo až 734-tisíc divákov (podiel na trhu 42,1%). Finále európskeho šampionátu sledovalo o 69-tisíc divákov viac, ako finále MS vo futbale 2014. Jednotka bola v nedeľu najsledovanejšou televíziou aj počas vysielania relácií Slovensko v obrazoch (114-tisíc divákov/podiel na trhu 15,0%) a Svet v obrazoch (124-tisíc /15,0%).

Sledovanosť UEFA EURO 2016 a Tour de France

Priemerná sledovanosť premiérových zápasov UEFA EURO 2016 na Jednotke dosiahla 465-tisíc divákov (podiel na trhu 28,7%) a oproti MS 2014 v Brazílii zaznamenala nárast o 214-tisíc divákov (+5,6% podiel na trhu). Priemerná sledovanosť premiérových zápasov na Dvojke dosiahla hodnoty sledovanosti 225-tisíc divákov (podiel na trhu 19,1%) a voči MS 2014 zaznamenala nárast o 34-tisíc divákov.

Najviac divákov – až 221-tisíc – si v 27. týždni na Dvojke pozrelo štvrtú etapu Tour de France (utorok) s podielom na trhu 24,1%. Dvojka je v čase vysielania prenosov zo 103. ročníka najprestížnejšej cyklistickej súťaže stabilne najsledovanejšou televíziou na trhu.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

nr;lv

K téme

Peter Sagan je Niké Športovec mesiaca máj! Korona rok posilnil naše vzťahy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.