Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. januára 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Jednotka má za sebou opäť úspešný víkend

BRATISLAVA 21. januára – Jednotka má za sebou opäť mimoriadne úspešný víkend. Do Top 20 relácií dňa sa v nedeľu dostalo 6 programov, vrátane diskusnej relácie O 5 minút 12 a reprízy nového sitcomu Hlavne, že sa máme radi. Deň predtým bodovalo v rebríčku 20 najsledovanejších relácií dňa 5 programov Jednotky. V sobotu sa obľúbená Pošta pre teba stala dokonca najsledovanejším programom večera a zároveň najsledovanejšou reláciou dňa s výnimkou spravodajstva. V 3. týždni 2013 dosiahli predovšetkým vlastné programy Jednotky RTVS mimoriadne úspechy v sledovanosti u divákov starších ako 12 rokov. Posledné vydanie nového programu Olivera Andrásyho a Eleny Vacvalovej Nikto nie je dokonalý (utorok 15. 1.) dosiahlo napriek silnej konkurencii podiel na trhu nad priemerom stanice (11 percent v cieľovej skupine 12+). Vysoký divácky záujem potvrdzujú dosiahnuté trhové podiely vedomostno-zábavných relácií Jednotky Taxík a Duel. Taxík zaznamenal v sobotu vysoko nadpriemerný podiel 16,9 %, relácia Duel zase vo štvrtok 16,7 %. Pre Taxík je to doterajší rekordný podiel a zároveň 4. najvyšší podiel v sledovanosti na Jednotke v 3. týždni.
Posledné vydanie obľúbeného rodinného programu Pošta pre teba dosiahlo trhový podiel 19,5 % a vďaka takmer 450 tisícom divákov sa stalo najsledovanejším programom sobotného večera a aj celého dňa s výnimkou spravodajstva na všetkých slovenských televíznych staniciach. Nasledovanejším programom v čase nedeľného obeda spomedzi všetkých slovenských televízií bola diskusná relácia O 5 minút 12 s trhovým podielom 24,3 %, ktorú sledovalo viac ako 340 tisíc divákov. Vysoko nadpriemerný trhový podiel 22,4 % dosiahla aj druhá časť životopisného príbehu Salón sestier Fontanových, ktorá sa v nedeľu večer na Jednotke stala najsledovanejším televíznym programom v danom čase. Darilo sa aj relácii Svet v obrazoch, ktorá si dlhodobo udržiava nadpriemerný trhový podiel. V nedeľu dosiahla 13,5-percentný podiel na trhu v cieľovej skupine 12+.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.