Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júna 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Inauguráciu Andreja Kisku sledovalo 450-tisíc divákov

BRATISLAVA 16. júna – V nedeľu sa Jednotka počas priameho prenosu, ktorý pokrýval program inaugurácie nového prezidenta Andreja Kisku, stala s celodenným podielom 17,1% trhovým lídrom. Jednotku v čase vysielania prenosu sledovalo 450-tisíc divákov (podiel na trhu 38,7 %). Prenos z Bohoslužby Te Deum dosiahol sledovanosť 365-tisíc divákov (podiel na trhu 28,6 %).
Živé vysielanie zo slávnostnej inaugurácie A. Kisku sa začalo o 11:00 na Jednotke a v Rádiu Slovensko. Rozhlasové a televízne vysielanie pokračovalo prenosom zo slávnostnej schôdze NR SR, kde zvolený prezident Andrej Kiska zložil sľub. Kamery RTVS tiež sledovali vojenskú prehliadku, ale aj celú cestu nového prezidenta centrom Bratislavy. Priamy prenos ukončila slávnostná bohoslužba Te Deum. Odovzdávanie Prezidentského paláca, obed s hosťami nového prezidenta, položenie kvetov k pomníkom na Devíne, ako aj informácie zo slávnostnej recepcie na Bratislavskom hrade RTVS spravodajsky pokrývala počas celého dňa. Priamym prenosom divákov a poslucháčov sprevádzali moderátori Martin Strižinec a Juraj Jedinák.

Sledovanosť MS vo futbale 2014
Otvárací ceremoniál MS vo futbale 2014 v Brazílii si vo štvrtok 12. júna pozrelo 203-tisíc divákov a dosiahol podiel na trhu 12,9 %. Jednotkou na trhu bola Jednotka aj v čase vysielania nočného nedeľného zápasu Argentína – Bosna a Hercegovina, ktorý dosiahol podiel na trhu 21,9 % (86-tisíc divákov).
Na Jednotke zatiaľ dosiahol najvyššiu sledovanosť zápas Brazília – Chorvátsko (Jednotka, štvrtok 21:52) s 383-tísic divákmi (podiel 27,4 %) – počas jeho vysielania bola Jednotka najsledovanejšou televíziou na trhu. Na Dvojke najvyššiu sledovanosť dosiahol zápas Španielsko – Holandsko (Dvojka, piatok 20:50) s 308-tisíc divákmi (podiel 17,4 %).
Jednotka bola v sobotu trhovou jednotkou v čase vysielania popoludňajších relácií Čo ja viem (repríza; podiel na trhu 14,0 % / 78-tisíc divákov), Fetiše socializmu (repríza; podiel 12,8 % / 78-tisíc divákov) a Postav dom, zasaď strom (podiel 14,5 % / 124-tisíc divákov).

Všetky údaje merané v CS 1

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.