Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. apríla 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Hurá do záhrady od 15. apríla na Jednotke

BRATISLAVA 10. apríla – Rozhlas a televízia Slovenska uvádza novú publicistickú reláciu o záhrade a všetkom, čo s ňou súvisí Hurá do záhrady.
Hurá do záhrady vám poradí so starostlivosťou o záhradu, predstaví inšpirácie a realizácie záhradnej architektúry, prináša praktické rady, inšpirujúce pre záhradkárov z celého Slovenska. Témami relácie Hurá do záhrady sú klasické úžitkové záhrady, ako i záhrady plniace okrasnú a oddychovú funkciu.
Svetom záhrad vás bude od 15. apríla každú nedeľu o 17:50 na Jednotke sprevádzať Martin Čurda, expert na záhradníctvo a záhradný dizajn.

Martin Čurda
Narodil sa v roku 1975, študoval na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva, odbor záhradná architektúra.
Od roku 2004 pracuje v redakcii mesačníka Záhradkár ako odborný redaktor. Venuje sa predovšetkým záhradnému dizajnu, skúsenosti čerpá aj na výstavách v Európe i vo svete (Chelsea London, Flormart Padova, Iga Rostock, Tuins Keukenhoff, Hampton Court Gardens, Key Garden London).
Po ukončení štúdií sa okrem revitalizácie verejných parkov, zakladania a údržby súkromných záhrad a oddychových zón podieľal aj na projekte revitalizácie bratislavskej ZOO.

Anotácie

Hurá do záhrady 15. 4. 2012
S príchodom jari pripravíme pôdu na úžitkovej hriadke po zime. Zasadíme cibuľoviny, ktoré zakvitnú v lete a povieme si, ako sa o ne starať. Zmeníme úzku a dlhú príjazdovú cestu na vkusnú predzáhradku. S pomocou odborného hosťa zrežeme ovocné stromy, kým je na to ešte čas a priestor.

Hurá do záhrady 22. 4. 2012
Prebudíme trávnik zo zimného spánku – pokosíme, prerežeme, prevzdušníme, pohnojíme. Je čas ozdobiť balkóny kvetináčmi s muškátmi. Prinavrátime štýl malej predzáhradke klasického vidieckeho domu – tradičné riešenie architektúry, výsadba tradičných rastlín vidieka. S pomocou hosťa si predvedieme preštepovanie ovocných stromov.

Hurá do záhrady: 29. 04. 2012
Prebudený trávnik dôkladne pripravíme na sezónu – vyčistíme, dosejeme, povalcujeme a poriadne dohnojíme. Ukážeme si, ako vysadiť živý plot a ako sa oň kompletne starať. Zasadíme ovocný strom, rozoberieme hnojenie a spravíme povýsadbový rez. Ukážeme si postup, ako jednoducho založiť a riešiť extenzívnu záhradku na streche domu.

Hurá do záhrady 06. 05. 2012
Krok za krokom k vlastnej úrode zeleniny. Vysadíme hortenzie a poradíme, ako ich udržať modro kvitnúce – pestovanie a výživa. Zrenovujeme malé jazierko, prehĺbime a rozšírime plytkú zónu, upravíme jeho bezprostredné okolie. Chránime budúcu úrodu.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;mt

K téme

Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti 17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.