Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Hudobný víkend s rozhlasovými programovými službami

BRATISLAVA 13. septembra – Chris Martin z Coldplay a Sinéad O’Connor v Slovenskom rozhlase
Hudobný víkend s rozhlasovými programovými službami RTVS

Víkend 15. až 16. septembra 2012 bude na vlnách éteru programových služieb Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) patriť predovšetkým kvalitnej hudbe. Rádio Slovensko prinesie svojim poslucháčom exkluzívny rozhovor so spevákom skupiny Coldplay Chrisom Martinom. Rádio_FM ponúkne záznam z koncertu kontroverznej írskej speváčky s prekrásnym hlasom – Sinéad O’Connor. Rádio Devín v sviatočnú sobotu do vysielania zaradilo predovšetkým skladby s mariánskou tematikou. V nedeľu potešíme predovšetkým priaznivcov barokovej hudby.

Rádio Slovensko
V sobotnej relácii Štúdio svet (10.00 h) poslucháčom ponúkneme exkluzívny rozhovor so spevákom skupiny Coldplay Chrisom Martinom. Kapela bola akousi čerešničkou na torte záverečného ceremoniálu paralympijských hier, v ktorom účinkovalo vyše 1200 ľudí pred 80-tisícovým obecenstvom. Martina Carr sa ho okrem iného opýtala aj na to, čo si najviac pamätá z celého večera: Pravdepodobne moment, keď Rihanna spievala – We found love – Našli sme lásku. My sme boli na javisku a tancovali sme, ani sme vtedy nehrali. Uvedomoval som si, že to bolo moje najlepšie vystúpenie…“
Pôjdeme aj na najstráženejšiu hranicu na svete, ktorá delí Severnú a Južnú Kóreu. Zavedie vás tam Kateřina Procházková. Martin Hanáček vám priblíži filmový festival v Rumunsku a Jíři Hošek povie viac o tom, ako to vyzerá s odoberaním detí Rómom vo Veľkej Británii. V ponuke máme ešte jedno interview – Gregor Martin Papucsek sa porozprával s bývalým maďarským premiérom aj o tom, prečo drží protestnú hladovku. Okolo sveta za 55 minút – iba na Rádiu Slovensko!

Rádio_FM
Rádio_FM v sobotu 15. septembra o 20.00 h. v sviatočnom programe Exclusive_FM prinesie záznam z koncertu írskej speváčky, ikony konca 80. a začiatku 90. rokov, Sinéad O’Connor. Zaznejú najväčšie hity ako “Emperor’s New Clothes”, prelomová “Nothing Compares 2 U”, ale aj niekoľko nových skladieb z jej ostatného albumu How About I Be Me (And You Be You)? Koncert sa uskutočnil v Rejkjavíku v luteránskom kostole Fríkirkjan v rámci festivalu Iceland Airwaves 2011.

Rádio Devín
Sobotné poludnie (12.00 h) bude patriť Sviatočnému koncertu: Ave Maria. Pri príležitosti sviatku Sedembolestnej panny Márie, patrónky Slovenska, budú znieť mariánske piesne z albumu Ave Maria, v interpretácii Miroslava Dvorského, sopranistky Lívie Ághovej a Zboru konzervatória v Bratislave pod taktovkou dirigenta Dušana Billa. Mariánskou témou bude pokračovať i večerný Duchovný koncert (20.00 h). Na úvod koncertu zaznejú Štyri piesne o Márii Bohuslava Martinů, nasledujú Monteverdiho Nešpory k blahoslavenej Panne a koncert uzavrie Ekumenická omša ruského skladateľa Alexandra Grečaninova.
V nedeľu 16. septembra ponúkne Rádio Devín vo svojom vysielaní niekoľko skvostov barokovej hudby. O 13.00 h zaznejú v programe Aeterna Musica Veľké motetá Andrého Campru a Kráľovský koncert Francoisa Couperina. Vokálnu a inštrumentálnu hudbu z prostredia francúzskeho kráľovského dvora na prelome 17. a 18. storočia budú interpretovať súbory Les Arts Florissants a Musica Ad Rhenum. O 22.30 h vo Festivalových reminiscenciách poslucháčom ponúkneme záznam z festivalu Musicadia 2011 v Brémach. Odznejú Benátske barokové koncerty v podaní talianskeho súboru Zefiro.

Pre viac informácií kontaktujte:
Matúš Benža, PR manažér, tel: 0919 24 5591, e-mail: matus.benza@rozhlas.sk

Informoval Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;mt

K téme

Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.