Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. mája 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Hokej je neporaziteľný

BRATISLAVA 14. mája – Len 0,8% delilo STV od pozície dvojky na trhu v sledovanosti televíznych programov za uplynulý 19. týždeň 2012. Vďaka robustnej hokejovej ponuke dosiahla Jednotka priemerný týždenný podiel 14,3% (bežný priemer sa pohybuje na úrovni 9%) a Dvojka 6,7% (bežný podiel na trhu 2,5%). Programy STV sa tak spoločne dostali nad hranicu 20% (celkovo 21%).
Za uplynulý týždeň sa zvýšil výkon viacerých relácií. S radosťou konštatujeme, že hlavná spravodajská relácia Správy STV si udržala týždenný priemer nad hranicou 10%.
Spomedzi 10-tich najsledovanejších programov všetkých slovenských televízií je 9 hokejových. Tretia tretina zápasu Slovensko – Švajčiarsko pripútala k obrazovkám rekordných 1 353 000 divákov a stala sa tak najsledovanejšou reláciou doterajšieho priebehu roka 2012.
„Slovensko opäť žije hokejom a v našom programe to samozrejme je cítiť. Sme radi, že hokej zostal na Slovensku stále najsilnejší programový fenomén, na ktorý ešte žiadny iný programový formát nedorástol a ako jediný dokáže spojiť celý národ. Žijeme v nádeji, že keď po prípadnom štvrťfinále hokej obsadí prvých desať najsledovanejších relácií v rámci daného roka, tak sa dostane aspoň do širšej nominácie v kategórii Program roka v rámci ankety OTO, kde ho za ostatné roky zakaždým „prevalcovala“ nejaká reality show,“ povedal programový riaditeľ RTVS Andrej Miklánek.

Všetky dáta sú uvádzané v cieľovej skupine 12+
Zdroj: PMT/TNS SK

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.