Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. júna 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Dušičky seniorov v predpremiére na ArtFilm Feste 2012

BRATISLAVA 22. júna – Rozhlas a televízia Slovenska dnes na tlačovej konferencii na ArtFilm Feste 2012 v Trenčianskych Tepliciach predstavila dramatický cyklus Filmoviedky, ako aj ďalšie premiérové tituly pôvodnej hranej tvorby a slovenských dokumentov, ktoré sa na obrazovkách Jednotky a Dvojky objavia v priebehu tohto roka. Práve na tohtoročnom ArtFilm Feste má predpremiéru šiesta Filmoviedka Dušičky seniorov (hrajú: Emília Vášáryová, Petr Nárožný, Ivan Romančík, František Kovár, Zita Furková, Ivo Gogál a ďalší), ktorú uvidia diváci v televíznej premiére na Jednotke v rámci jesennej vysielacej štruktúry.

VI. DUŠIČKY SENIOROV

V domove s pyšným názvom Silverville, kde je prirodzená smrť častým, aj keď nevítaným hosťom, nájdu jedného rána vážne zranenú jednu z obyvateliek. Riaditeľ, ktorý nepríjemnosti i skraty vo fungovaní súkromného zariadenia zametá pod koberec, si aj tentoraz počína rovnako a mimoriadnu udalosť pred políciou zamlčí. Vyšetrovanie sa však rozbieha neoficiálne a skryto: ujíma sa ho bývalý sudca, ktorý túži vypátrať páchateľa na vlastnú päsť.
Tri príbehové línie prinášajú sled prekvapujúcich odhalení, rozohrávajú škálu ľudských osudov, vzťahov, túžob, vášní, sústredených na jedinom mieste, a samotné vypátranie páchateľa je len finálnym ťahom štetca na obraze ľudského bytia v jeho poslednej fáze, ktorá čaká na každého z nás.

Scenár: Jozef Puškáš
Réžia: Stanislav Párnický
Kamera: Laco Kraus
Dramaturgia: Roman Brat
Zvuk: Ján Grečnár
Vedúca výr. štábu: Ivana Kurincová

Účinkujú:
Emília Vášáryová, Petr Nárožný, Ivan Romančík, František Kovár, Zita Furková, Lucia Gažiová, Ivo Gogál, Eva Kerekes, Alexandra Palatinusová, Ivan Palúch

Nový dramatický cyklus Filmoviedky uviedla Jednotka v premiére 12. decembra 2011. V minulom roku odvysielal Rozhlas a televízia Slovenska tri časti (Obhliadka, Výstrel navyše a Olé, zápražka).

FILMOVIEDKY
10 televíznych filmových príbehov, ktorých spoločným menovateľom je trojaký pohľad hlavných postáv na tú istú ťažiskovú situáciu. Každý príbeh sa skladá z troch mikropríbehov. Ich hrdinovia sa zúčastňujú na konkrétnej krízovej situácii a vyhodnocujú ju zo svojho uhla pohľadu, z pozície svojej filozofie a životnej skúsenosti.

• I. O B H L I A D K A
• II. V Ý S T R E L N A V Y Š E
• III. O L É, Z Á P R A Ž K A
• IV. N O Č N Ý T R E Z O R
• V. N Á H R A D N Á M A T K A
• VI. D U Š I Č K Y S E N I O R O V
• VII. Z R A D E N Í
• VIII. P R Í B E H O D V O C H H L A V Á C H
• IX. K O Ľ K O S T O J Í L I T E R V O D Y
• X. A F T E R P A R T Y

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.