Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. októbra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Doslova v utorok večer na Dvojke

BRATISLAVA 15. októbra – Ide nám o pacienta! tvrdili pri štrajku lekári aj zdravotné sestry. To isté počúvame pri snahe vyvlastniť zdravotné poisťovne. Ide však naozaj o pacienta? Zatiaľ je iba rukojemníkom systému a brániť sa nemá ako. Nemá takmer žiadne práva. Vyžaduje sa od neho len povinnosť platiť. A viaceré prípady potvrdzujú, že ak tak z objektívnych príčin neurobí, nemilosrdne nastupuje exekútor. Kedy sa to zmení? Kedy bude mať slovenský pacient pocit, že zdravotníctvo je tu pre neho?

Odpovede prináša diskusná relácia Doslova – v utorok 16. októbra o 22.00 h na Dvojke s Andreou Paulínyovou.

Hostia:
Viliam Čislák, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva
Tomáš Szalay, analytik, Health Policy Institute
Marián Vitkovič, analytik, Nezávislý inštitút ekonómie
Milan Lopašovský, Asociácia na ochranu práv pacientov
Boris Masloviec, člen predstavenstva Union zdravotnej poisťovne, a.s.
MUDr. Stanislav Janota, lekár

O programe
Rozhlas a televízia Slovenska vysiela novú dynamickú diskusnú relácia Doslova naživo za prítomnosti publika, zohrávajúceho úlohu zainteresovaného spoločenstva, ktoré sa vie prostredníctvom svojich „hovorcov“ k téme jasne vyjadriť.

Doslova – diskusia, ktorá otvára vážne občianske a spoločenské témy. Tie vychádzajú z občianskej a investigatívnej publicistiky formátov Občan za dverami a Reportéri, ktoré tému uvedú do pozornosti a pripravia priestor na diskusiu. To je jeden z hlavných rozdielov oproti predchádzajúcim formátom. Od 4. septembra 2012 v utorok večer o 22.00 h na Dvojke, repríza v stredu popoludní.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;mt

K téme

17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.