Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. augusta 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Do semifinále Košického zlatého pokladu 2017 postúpilo 16 piesní

BRATISLAVA 15. augusta – Do uzávierky 33. ročníka súťaže Košický zlatý poklad bolo koncom júla prihlásených 140 piesní. Na základe kritérií súťaže výberová komisia v zložení Peter Bič a Viktória Vargová zo skupiny Peter Bič projekt, Lina Mayer, Rasťo a Robo Kopinovci zo skupiny Noc a deň a redaktori Štúdia RTVS Košice zaradila postupujúce skladby do dvoch skupín.

Do prvej skupiny komisia vybrala 6 piesní, ktoré priamo postupujú do finále súťaže a do druhej skupiny 10 piesní, ktoré budú v semifinálovom kole prostredníctvom SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko súťažiť o postup do finále súťaže. Z druhej skupiny postúpi do finále 6 piesní s najväčším počtom SMS hlasov.

„Môžem potvrdiť, že prihlásené súťažné piesne obsiahli takmer všetky žánre súčasnej populárnej hudby, od piesní s nádychom folku, cez elektronickú hudbu, až po tvrdý rock. Veľmi si vážim, že súťažiaci si dali záležať na zvukovej kvalite nahrávok. Keďže viem, koľko času a energie treba na vytvorenie novej pesničky, rád by som sa aj touto cestou poďakoval všetkým, ktorí sa do súťaže prihlásili. Myslím si, že to bude zaujímavý ročník a už teraz sa teším na jeho finalistov, “ povedal riaditeľ súťaže a šéf Štúdia RTVS Košice Juraj Hidvéghy.

Absolútny víťaz súťaže okrem atraktívnej finančnej odmeny získa i bezplatné poskytnutie štúdia v Slovenskom rozhlase na realizáciu profesionálnej nahrávky víťaznej piesne. Finálový koncert z košického Kulturparku v priamom prenose odvysielala Rádio Slovensko, televízny dokument z podujatia diváci uvidia na Dvojke.

Viac informácií o súťaži a semifinalistoch nájdete na adrese

http://reginavychod.rtvs.sk/clanky/132079/33-rocnik-pesnickovej-sutaze-kosicky-zlaty-poklad-2017

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.