Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. mája 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Diskusné relácie RTVS – Sobotné dialógy a O 5 minút 12

BRATISLAVA 18. mája –

Sobotné dialógy s Braňom Dobšinským
Parlament odobril programové vyhlásenie vlády a Robert Fico sa tak už po druhý raz oficiálne ujal moci. Hoci sa nová vláda hlási k udržaniu sociálnych istôt, kľúčovou výzvou kabinetu zostáva zásadné ozdravenie verejných financií. Vláda tak potrebuje do konca budúceho roka približne jeden a pol miliardy eur, kabinet pritom väčšinu týchto zdrojov plánuje získať hospodárskym rastom, ale najmä priamo od občanov – v hre je tak nárast daní, zvyšovanie poistného, ale aj ukrojenie z úspor v druhom penzijnom pilieri. Nová moc však sľubuje aj zásadné zoštíhlenie štátneho aparátu a odpredaj prebytočných štátnych nehnuteľností. Uťahovanie opaskov však vážne komplikuje aj turbulentná situácia v eurozóne. To sú témy Sobotných dialógov s predsedom vlády Robertom Ficom a s moderátorom Braňom Dobšinským 19. mája 2012 krátko po 12-tej hodine na Rádiu Slovensko.

O 5 minút 12 s Martou Jančkárovou
Vládny program získal podporu poslancov. Schválili tiež zmenu v Lisabonskej zmluve, ktorá umožní zriadenie trvalého eurovalu. Čo bude pre Slovensko znamenať aj v kontexte s aktuálnou situáciou v Grécku? SDKÚ bude viesť nový človek na poste predsedu. Navráti strane voličov a prispeje k zomknutiu stredopravých strán? Sledujte diskusiu s podpredsedom Smeru-SD Pavlom Paškom a s novým lídrom SDKÚ. Sledujte reláciu O 5 minút 12 s moderátorkou Martou Jančkárovou v nedeľu 20. mája 2012 o 11.55 hod. na Jednotke.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;bl

K téme

17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.