Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. februára 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Dámsky klub na Jednotke predbehol podobný program súkromnej TV

BRATISLAVA 12. februára – Denný magazín RTVS Dámsky klub, ktorý vysiela Jednotka v pracovných dňoch o 12.10, prináša hodnotný a kultivovaný obsah. Vďaka užitočným radám a informáciám nielen pre dámy si tento program získava čoraz viac stabilných divákov, a to dokonca aj v susednej Českej republike. Dámsky klub v aktuálnej sezóne zaznamenáva rastúci trend sledovanosti – minulý týždeň predbehol v sledovanosti u divákov starších ako 12 rokov podobný program súkromnej televízie. V uplynulom 6. týždni dosiahla sledovanosť relácie Dámsky klub 69 tisíc divákov / podiel na trhu 10,5%. V porovnaní so začiatkom sezóny je to nárast o takmer 20 tisíc divákov, podiel na trhu dosiahol o 2,5% vyššiu hodnotu. V pondelok 4. februára dosiahla relácia Dámsky klub trhový podiel 11,2%, v utorok 11,5% a zaznamenala tak vyššie hodnoty sledovanosti ako podobne zameraný program súkromnej televízie. Jednotlivé cieľové skupiny podľa pohlavia a veku zaznamenávajú prevažne rastúci trend. U najmladších žien podiel na trhu v porovnaní so štartom v aktuálnej sezóne vzrástol o takmer 100%. Najvyššie podielové hodnoty dosahuje relácia u žien nad 55 rokov – v 6. týždni dosiahli podiel na trhu 16,2%.
Denný magazín RTVS Dámsky klub má svojich priaznivcov aj v susednej Českej republike. Moderátorky Iveta Malachovská a Soňa Müllerová boli prednedávnom hosťami obdobného programu Českej televízie Sama doma. Pozvali ich české kolegyne Alena Veliká a Ester Janečková. „Program Sama doma je pre nás veľkým vzorom. Preto nás teší, že máme diváčky aj v susednej Českej republike,“ povedala Iveta Malachovská.
Denný magazín RTVS Dámsky klub sa vrátil na obrazovky Jednotky po letnej prestávke opäť v septembri 2012. „Odkedy sme sa vrátili na obrazovku Jednotky, máme obrovskú radosť nielen zo sledovanosti, ale najmä z listov či reakcií našich diváčok. Mnohé sa priznali, že vďaka našej relácii si viac veria, zdvihli si sebavedomie a ľahšie sa v živote presadzujú. Stali sme sa priateľkami a vďaka Dámskemu klubu máme spoločne krajší a hádam aj bohatší život. My veríme, že naše úsilie a veľká snaha prinášať na obrazovku stále zaujímavé, aktuálne témy, bude naďalej robiť radosť nielen divákom, ale i nášmu celému tvorivému tímu,“ dodáva Iveta Malachovská.

Dámsky klub – radosti a starosti nielen zo sveta žien
Jedinečná relácia na slovenskom televíznom trhu, ktorá sa zaoberá tým, čo ženy posúva dopredu, dáva im rady, zdieľa ich problémy, ale aj úspechy. Prináša novinky, informácie a rady z oblasti zdravia, psychológie, životného štýlu, krásy a samozrejme nevynecháva ani deti a mužov. Reláciu moderujú dve dvojice: Iveta Malachovská so Soňou Müllerovou a Andrea Chabroňová s Karin Majtánovou.
Relácia Dámsky klub je obnovenou a vylepšenou verziou obľúbeného Dámskeho magazínu, ktorý začal vysielať pred štyrmi rokmi. Okamžite si získal nielen ženského diváka, ale podľa prieskumov stúpala sledovanosť aj u mužského diváka. Vysokú sledovanosť relácia získavala nielen vďaka tomu, že to bol jediný program tohto typu na obrazovkách, ale aj tým, že tvorcovia spolupracovali pri tvorbe obsahu relácie s divákom, ktorý mal možnosť aktívne reagovať na dané témy, navrhovať ich, a tak sa stal jeho súčasťou.

Užívajte si popoludnia v príjemnej spoločnosti Dámskeho klubu v pracovných dňoch o 12.10 na Jednotke.

Mgr. Richard Šümeghy
Hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;bl

K téme

Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti 17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.