Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. mája 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Bránime právo divákov na bezbariérový a bezplatný prístup k HD

BRATISLAVA 15. mája – RTVS v posledných dňoch zaregistrovala aktivity niekoľkých súkromných poskytovateľov distribúcie televízneho signálu, ktorí ponúkajú existujúcim a potenciálnym klientom vo svojich marketingových kampaniach služby propagujúce sledovanie hokejových majstrovstiev sveta v HD kvalite. Tieto spoločnosti distribuujú reklamné informácie prostredníctvom hromadných e-mailových správ.
Pripomíname, že RTVS zabezpečila satelitné kapacity pre vysielanie Majstrovstiev sveta v hokeji v HD kvalite a sama aj finančne vysporiadala záväzky súvisiace so zabezpečením tohto vysielania. Ďalšie vysielanie Majstrovstiev sveta v hokeji v HD kvalite je teda bezodplatné. Sme presvedčení, že informácie uvádzané v spomínaných marketingových kampaniach vyvolávajú dojem, že extra poplatky je potrebné uhradiť za vysielanie Majstrovstiev svete v hokeji v HD kvalite, čo však nie je pravda.
RTVS poskytuje svoj mediálny obsah vrátane hokejových majstrovstiev sveta v HD súkromným distribútorom televízneho signálu bezodplatne a preto tieto aktivity vníma ako nekalú súťaž, poškodenie dobrého mena ako verejnoprávnej inštitúcie a dištancuje sa od nich.
RTVS považuje za nevhodné, ak súkromné spoločnosti túto verejnoprávnu službu RTVS prezentujú prostredníctvom marketingových kampaní ako spoplatnenú prémiovú službu. Pripomíname, že RTVS z takejto formy predaja, ktorú súkromní televízni operátori propagujú, žiadne príjmy nemá.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.