Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96268_splocna vonku 676x507.jpg
9. augusta 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Rozhýb celú rodinu počas Európskeho týždňa športu!

9.8.2021 – Olympijské hry v Tokiu sú v plnom prúde a zrejme neexistuje krajšia reklama na šport, akou je olympiáda.  Slovenskí športovci sa prezentujú špičkovými výkonmi a tým zákonite motivujú generácie mladých ľudí, aby začali športovať a našli si svoj vysnený šport, ktorý ich bude deň čo deň napĺňať radosťou.

Buďte aktívni a spravte si vo voľnom čase svoju rodinnú „miniolympiádu“. Vyskúšajte si po vzore olympionikov rôzne športové disciplíny a buďte športovo aktívni po celý rok.

Hlavná myšlienka Európskeho týždňa športu „#BeActive“ povzbudzuje ľudí k aktívnemu športovaniu. Cieľom je, aby si ľudia naprieč generáciami našli svoju obľúbenú športovú aktivitu a venovali sa jej či už sami, s kamarátmi, alebo napríklad aj v kruhu celej rodiny. Dlhodobé výskumy a štatistiky ukazujú, že každoročne klesá pokles fyzickej aktivity u detí do 18 rokov a naopak, zvyšuje sa počet hodín trávených sedavými aktivitami. Staršie štúdie hovorili o poklese vo veku medzi 12 – 18 rokmi, ako o období s najprudším poklesom fyzickej aktivity. Najnovšie štúdie sú zo závermi, že k zníženiu fyzickej aktivity prichádza už po 6. roku života. Práve preto je myšlienka byť športovo aktívnym po celý rok, nie len jeden týždeň, čoraz aktuálnejšia a naliehavejšia.

Počas pandémie, deti aj dospelí športovali menej, ako po minulé roky. Naša úspešná olympionička a ambasádorka projektu Európsky týždeň športu Jana Dukátová, OLY tvrdí, že ľudia by si mali nájsť čas zájsť do prírody a byť aktívni aj počas ťažších období: „Pandémia mnohým ľuďom výrazne oklieštila možnosti byť aktívnymi, robiť šport, ktorí sú zvyknutí pravidelne robiť, ale tá možnosť ísť do prírody a športovať bola dostupná po celý rok. Šport je absolútnym základom života pre mnohých ľudí. Pridajte sa k nim!“ K Janke Dukátovej sa pridáva aj naša olympijská gymnastka, Barbora Mokošová, OLY, ktorá je tento rok tiež jednou z ambasádorov Európskeho týždňa športu: „Ja budem len veľmi rada, keď namotivujeme týmto projektom nielen mladých ľudí, ale všetkých, aby športovali a verím, že spolu budeme všetci #BeActive.“

Európsky týždeň športu začína 23. septembra a bude trvať až do 30. septembra. Naprieč Slovenskom sa do týždňa športu zaregistrovalo do tohto dňa už 150 podujatí. Vlajkové športové podujatia pod záštitou Národného športového centra sú #BeActive night a #BeActive village 2021.

Najbližšie sa môžete tešiť už 4.9. na #BeActive village na Štrbskom Plese. Hlavnými hviezdami podujatia sú tanečník Laco Cmorej a skupina Vertigo, ktorí Vám pripravia v areáli skokanských mostíkov nezabudnuteľnú tanečnú show. Takisto Vás zabaví bubnová show BATACUDA a VIP hosťom podujatia je podtatranská hokejová legenda Patrik Svitana. Pre milovníkov športu bude možnosť byť športovo aktívnym na rôznych športových stanovištiach. Nenechajte si ujsť box s Tomim „Kidom“ Kovácsom a naším olympionikom Andrejom Csemezom, OLY, hokejové cvičenia s hokejistami HK Poprad, Nordic Walking s Luciou Okoličányovou, basketbal s basketbalistami Spišskej Novej Vsi a mnoho ďalších aktivít.

Registrujte sa do Európskeho týždňa športu 2021 na: https://www.tyzdensportu.sk/index.php/zucastni-sa/registracia-podujatia

Informačný servis

K téme

Šéf Exact Systems Slovensko: Poskytujeme klientom veľkorysý priestor pre špičkovú kvalitu. Externé sklady sú značnou výhodou pre obe strany Najvyužívanejšie sú benefity zdravotnej poisťovne Dôvera, najmenej štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.