Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92303_© unicef farbergetty 676x457.jpg
30. januára 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Rok 2019 uzatvoril tzv. „dekádu smrti“ detí, ktoré žijú vo vojnových konfliktoch. Zbaví sa nová dekáda tohto desivého prívlastku?

30.1.2020 – Krajín, v ktorých zúri vojna, je dnes najviac za posledných 30 rokov. Vojnové konflikty trvajú dlhšie, trpí a zomiera viac detí. V roku 2018 OSN potvrdilo viac ako 24 000 vážnych porušení detských práv. Toto číslo sa od roku 2010 viac ako strojnásobilo.

V roku 2018 bolo zabitých alebo zmrzačených viac ako 12 000 detí. Nálety, míny, ostreľovanie, bombardovanie – sú vo vojnových konfliktoch na dennom poriadku. Deti platia tú najvyššiu daň.

https://cdnv.sita.sk/sites/32/2020/01/uni.mp4

6 najväčších zločinov páchaných na deťoch vo vojnových konfliktoch:

Zabíjanie a mrzačenie detí
Verbovanie detí do ozbrojených skupín
Sexuálne zneužívanie
Útoky na školy a nemocnice
Únosy detí
Upieranie humanitárnej pomoci deťom

Smutný rodinný portrét z Afganistanu. 7 súrodencov, z
ktorých každý prišiel o minimálne jednu končatinu počas
explózie nevybuchnutej munície v ich dedine. Deti videli
zomrieť mamičku aj sestru. Takých rodín sú, žiaľ, tisíce.
Ich utrpenie je hrozivým dôsledkom vojen, ktorých je na
svete najviac za posledných 30 rokov.Smutný rodinný portrét z Afganistanu. 7 súrodencov, z
ktorých každý prišiel o minimálne jednu končatinu počas
explózie nevybuchnutej munície v ich dedine. Deti videli
zomrieť mamičku aj sestru. Takých rodín sú, žiaľ, tisíce.
Ich utrpenie je hrozivým dôsledkom vojen, ktorých je na
svete najviac za posledných 30 rokov.Foto: Andrew Quilty (3452)

UNICEF vyzýva všetky strany konfliktov k dodržiavaniu medzinárodného práva a okamžitému ukončeniu násilia páchaného na deťoch, útokov na civilné infraštruktúry, školy a  nemocnice.

UNICEF

UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už viac ako 70 rokov. Pracuje vo viac ako 190 krajinách a teritóriách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Pracuje deň čo deň, aby pomohla prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňuje ich práva, zabezpečuje pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky, vzdelanie, aby dostali šancu naplniť svoj potenciál.

Slováci sú jedným z tých šťastných národov, na území ktorých neprebieha žiadny vojnový  konflikt. Prostredníctvom nášho vlajkového programu SVETOVÝ RODIČ UNICEF https://www.unicef.sk/chcem-pomoct/ môžu mesačne malou sumou prispievať na pomoc deťom, ktoré sa narodili v krajinách s prebiehajúcimi vojnovými konfliktami alebo boli postihnuté živelnou pohromou. Myšlienku pomoci pomáhajú Slovenskej nadácii pre UNICEF šíriť aj školy, ktoré sú zapojené do programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM, zbierky MODRÝ GOMBÍK a naši JUNIOR AMBASÁDORI UNICEF.

UNICEF síce patrí medzi organizácie OSN, má však špecifické postavenie – je jediným fondom OSN, ktorý nie je financovaný zo strany OSN, ani nemá pridelenú pevnú rozpočtovú položku zo štátneho rozpočtu. Naša pomoc  deťom v núdzi je úplne závislá od dobrovoľných príspevkov jednotlivcov, spoločností a ďalších donorov.  V roku 1965 získal Detský fond UNICEF Nobelovu cenu mieru za milióny zachránených detských životov a za propagáciu bratstva medzi národmi.

Inzercia

K téme

Deti ušetrili životné prostredie od 9 ton oleja. Premiérový ročník projektu „Olejko chráni prírodu“ nadchol až 300 škôl Horúčavy udreli v plnej sile – dávajte pozor na deti a zvieratá v autách! Union spúšťa kampaň pre záchranu života

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.