Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87303_untitled 1 4.jpg
15. marca 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Riaditeľom divízie obchodu FinGO.sk sa stáva Marek Gemainer

BRATISLAVA 15. marca 2018 – Rýchlo rastúca finančno-sprostredkovateľská spoločnosť získava do svojich radov ďalšiu významnú osobnosť slovenského bankovníctva.

FinGO.sk ako samostatný finančný agent rýchlo pokračuje vo svojom raste. Na pozícii riaditeľa divízie obchodu je od marca skúsený manažér Marek Gemainer. Do FinGO.sk prichádza z pozície riaditeľa externého odbytu spoločnosti Wüstenrot. Po Miroslavovi Tamášovi, expertovi na investície (predtým AXA a Citibank), tak FinGO.sk  získava do svojich radov ďalšiu osobnosť slovenského finančného trhu.

„Oslovila ma stratégia a vízia, spojenie online a offline sveta financií. Chcem robiť veci inak a presne týmto smerom sa FinGO.sk uberá. V koncepte FinGO.sk vidím presne to, čo na slovenskom trhu doteraz chýbalo,“ hovorí Marek Gemainer.

Marek Gemainer začal svoju kariéru už v 23 rokoch, keď sa stal riaditeľom pobočky Poštovej banky. Následne pôsobil v riaditeľských a manažérskych pozíciách v bankách Dexia, UniCredit bank a OTP banke. Ako manažér Sberbank bol pri úspešnom vstupe na slovenský trh. Naposledy pôsobil v roli riaditeľa externej siete stavebnej sporiteľne a poisťovne Wüstenrot.

Zaujímavosťou je, že kariére vo svete financií dal prednosť pred sľubne sa rozvíjajúcou kariérou profesionálneho futbalistu.

„V športe mi vždy záležalo na férovosti a aj vo FinGO.sk pre mňa bude tou najväčšou odmenou, keď naši partneri aj konkurenti o nás budú hovoriť, že sme tím profesionálov, ktorý drží svoje slovo a ostatní sa na neho môžu spoľahnúť.“

Výzva pre FinGO.sk a pre celé Slovensko

Jednou z priorít Mareka Gemainera v roli riaditeľa divízie obchodu FinGO.sk je budovanie a rozvoj obchodnej siete. Vo FinGO.sk má jasný cieľ: „Ako výzvu nielen pre celé FinGO.sk vidím zvyšovanie dôvery vo finančných sprostredkovateľov. Problémom je napríklad krátka životnosť zmlúv na životné poistenie. Tie sú zvyčajne plánované na 30 a viac rokov, ale sa stáva sa, že klienti svoje zmluvy rušia a uzatvárajú nové už po 3-5 rokoch. To je signálom nekvalitného poradenstva, ktoré ide hlavne za svojimi províziami. Preto vo FinGO.sk kladieme dôraz na vzdelávanie poradcov a na kontrolu.“

FinGO.sk znižuje tlak na získateľské provízie maklérov aj tým, že maklérom v programe Fingo Partner aktívne privádza nových klientov. Maklér sa tak môže namiesto hľadania klientov sústrediť na kvalitnú poradenskú prácu.

To potvrdzuje aj skúsenosť Štefana Rupčíka, finančného makléra: „Spoluprácu s FinGO.sk vnímam ako obrovský posun vpred. Informačný systém dáva tomuto biznisu úplne iný rozmer. Osobne mám vďaka tomu veľa nových klientov a aj viac času na riešenie ich potrieb. Vo svojej dlhoročnej praxi sa s takýmto prístupom stretávam prvýkrát a zatiaľ FinGO.sk prekonalo všetky naše očakávania.“

K téme

Enterprise Investors podporia dynamický rast spoločnosti Sescom Ochorení na Alzheimerovu chorobu pribúda a týka sa stále mladších ľudí. Nádej na účinnú liečbu priniesli slovenskí vedci

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.