Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. februára 2015 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Revolúcia v ochrane pred zubným kazom

BRATISLAVA 3. februára – Všetko čo zjeme a vypijeme, časom ovplyvní prostredie v našich ústach. Zuby sú vystavené kyselinám z rozkladu cukrov v strave, ktorú prijímame, čím klesá pH v ústnej dutine. Následky sú smutne známe – dochádza k demineralizácii skloviny a vzniká zubný kaz.

Pred 60 rokmi nastal pokrok v prevencii zubného kazu, a to pridaním fluoridu do zubných pást. Na jednej strane táto látka demineralizáciu znižuje, na druhej podporuje remineralizáciu počiatočných kariéznych lézií. Použitie revolučnej zubnej pasty s obsahom fluoridu a arginínu Colgate® Maximum Cavity Protection však škodlivé účinky cukrových kyselín v povlaku znižuje ešte predtým, než môžu zaútočiť na zubnú sklovinu.

Technológia Neutralizácie cukrových kyselín™ dokonca zvyšuje účinok fluoridu. Zubná pasta spevňuje sklovinu tým, že jej dodáva vápnik a fluorid. Vďaka spolupôsobeniu aktívnych ingrediencií, zubná pasta remineralizuje sklovinu 4-krát lepšie, znižuje výskyt nových kariéznych lézií o 20% a znižuje výskyt skorých symptómov zubného kazu o 50%.

Vývoj inovatívnej technológie trval spoločnosti Colgate 8 rokov, pričom do klinickej štúdie sa zapojilo 14 000 respondentov. Vďaka veľkej vzorke a dosiahnutým výsledkom možno túto technológiu považovať za prelom v oblasti prevencie zubného kazu. Je to prvýkrát za posledných 60 rokov, keď sa pre ochranu zubov pred kyselinami začal pridávať do zubných pást fluorid, čo spotrebitelia môžu využiť produkt, ktorý pôsobí ešte v skoršom štádiu.

Arginín sa v zdravotníctve využíva bežne. Ide o aminokyselinu, ktorá je zložkou bielkovín obsiahnutých v strave, nájdeme ho vo vajciach, mäse a hydine, mlieku a mliečnych výrobkoch, zelenine (vrátane strukovín), obilninách a orechoch. Ale vytvára ho i ľudské telo. Arginín je dôležitou zložkou slín, ktorá chráni pred vznikom zubného kazu. Obsahuje ho aj zubná pasta Colgate® Maximum Cavity Protection, pričom arginín stojí za inovatívnou technológiou neutralizácie cukrových kyselín. Je získaný prirodzene z rastlín a zeleniny. Používanie zubnej pasty s vysokým obsahom arginínu nemá vedľajšie účinky a môžu si ňou čistiť zuby všetci členovia rodiny (dospelí a deti od 7. roku života). Colgate® Maximum Cavity Protection Junior, zubná pasta s jemnou príchuťou mäty je vhodná aj pre mladšie deti.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Štát spúšťa revolučnú zmenu. Konečne rozbieha online riešenie životných situácií občanov 365.bank prináša digitálne diela Vladimíra Havrillu vo forme NFT na svoje pobočky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.