Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júna 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Retrospektíva Alexandra Rodchenka vo Viedni

BRATISLAVA 11. júna – Výstavu fotografií Alexandra Rodchenka, ktorý predstavuje symbol ruskej avantgardy, prinesie viedenská galéria Westlicht. Od 11. júna vystaví na 200 diel jedného z najväčších inovátorov umenia fotografie prvej polovice 20. storočia.

Už ako známy maliar, sochár a grafik zaútočil umelecky v roku 1924 so sloganom „experimentovanie je našou povinnosťou“ na tradičné fotografie. Tvrdé kontrasty, šikmé pohľady zvrchu, obrazové a textové koláže sú typické prvky Rodchenkových fotografických prác.

Výstava odráža rôznorodosť Rodchenkových fotografií, ktorých koncepcie obrazu a manifesty zásadne ovplyvnili vývoj modernej fotografie. Okrem svetoznámych snímok ako Portrét matky (1924), Schody (1929) alebo Dievča s Leicou (1934)ponúkne prezentácia široké spektrum Rodchenkových fotografií, plných dynamiky vtedajšej doby. Výstavu dopĺňajú typografické práce umelca, jeho plagáty a publikácie.

Kurátorkou prezentácie je Oľga Sviblova, riaditeľka Moskovského domu fotografie. Retrospektíva Alexandra Rodchenka vznikla pri príležitosti 100. výročia značky Leica v Rakúsku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Anna Hausová – Retrospektíva Video ochutnávka Divadelnej Nitry 2018

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.