Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. septembra 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Rekordný štart RTVS do novej televíznej sezóny

BRATISLAVA 5. septembra – Jednotka bola jednotkou na trhu uplynulý pondelok počas vysielania kultového slovenského vojnového filmu Kapitán Dabač (185.000 divákov/podiel na trhu 19,8%), lídrom bola aj počas vysielania slovenskej vojnovej klasiky Vlčie diery (213.000 divákov/podiel na trhu 20,4%). V utorok sa darilo premiére novej série obľúbenej zábavnej šou Nikto nie je dokonalý, ktorá bola trhovým lídrom (358.000 divákov/podiel na trhu 18,4%)
Prime time počas uplynulého piatka patril Jednotke a Dvojke. Svoj najlepší výkon sledovanosti v histórii dosiahla zábavno-súťažná šou Milujem Slovensko (503.000 divákov/podiel na trhu 27,3%). Štart piatej série jednej z divácky najobľúbenejších relácií na Slovensku dosiahol historicky najvyšší podiel na trhu v štandardnom vysielacom čase (mimo silvestrovského vysielania) a oproti štartu štvrtej série takmer 8-percentný nárast v parametri podiel na trhu. Napriek rekordnej sledovanosti šou Milujem Slovensko mala v piatok v hlavnom vysielacom čase skvelú sledovanosť aj Dvojka, ktorá bodovala vďaka vynovenej  televíznej klasike Alžbetin dvor. Nenechalo si ju ujsť až 132.000 divákov (podiel na trhu 7,2%).
„Piatkový prime time a začiatok sezóny ukázal, že sme na jeseň pripravení. Som nesmierne rád, že naši diváci si po hlavnom spravodajstve na Jednotke okrem Milujem Slovensko našli aj technologicky vynovenú klasiku na Dvojke v podobe Alžbetinho dvora a zostali tak verní vysielaniu RTVS,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.
Diváci si v nedeľu nenechali ujsť ani vstup našej futbalovej reprezentácie do kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2018. Prvý zápas proti Anglicku sledovalo až 458.000 divákov (podiel na trhu 29,9%), vďaka čomu bola Jednotka trhovým lídrom.
Medziročne vyšší výkon opäť zaznamenali Správy RTVS o 19:00 (v parametri podielu na trhu zo 14,6% na 17,3%), ale rovnako aj Správy RTVS o 16:00 (z 9,4% na 10,3%) a Správy RTVS o 12:00 (z 9,2% na 10,0%). Uplynulý piatok svoj najlepší výkon sledovanosti zaznamenala aj dokumentárna séria RTVS Fetiše televízie (208.000 divákov/podiel na trhu 13,2%).

Poznámka: Všetky údaje sú platné pre CS 12+ (ak nie je uvedené inak).

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

O krajšie Slovensko sa postará takmer 10-tisíc ľudí, pomôžu Španej Doline aj nemocnici Portál URČI CENU mení trh s nehnuteľnosťami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.