Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. marca 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Rebelka od Jany Pronskej

Rebelka je najnovšia historická romanca obľúbenej autorky Jany Pronskej. Jej dvanásty príbeh, v ktorom nás aj tentoraz zavedie na stredoveké Slovensko, kde sa na pozadí skutočných historických udalostí odvíja strhujúci príbeh lásky dvoch výnimočných ľudí. Tí sa svojou odvahou a hrdinskými činmi navždy zapísali do našej histórie

Kontesa Cecília zo Svätého Jura nie je ako iné ženy. Vyrastá medzi drsnými rytiermi svojho otca grófa Rudolfa a za každú cenu chce dokázať, že so zbraňami narába lepšie ako oni. Vynúti si účasť v turnaji pod Bielym Kameňom a tomu, kto ju porazí v súboji, prisľúbi svoju ruku. Riskuje tým nielen vlastnú povesť, ale aj slobodu a nezávislosť, na ktorých si tak veľmi zakladá.

Temešvárskeho župana Štefana z Rozhanoviec krásna a odvážna dievčina očarí natoľko, že sa ju podujme zachrániť pred manželstvom s mužom, ktorý nemá najlepšiu povesť. V čase blížiacej sa vojny s Osmanmi vôbec nepomýšľal na ženbu, no česť mu nedovolí, aby Cecíliu nechal napospas osudu.

Bude však prvotné očarenie stačiť, aby Štefan zvládol slobodomyseľnú a neústupčivú Cecíliu a ešte pred tým, ako uhorské hranice prekročia osmanské vojská, zabránil rozpadu ich manželstva?
Pochopí Cecília, že zväzok s milovaným mužom neznamená stratu slobody a láska nie je slabosť?
Koľko toho musí obetovať, aby si uvedomila, že iba so Štefanom môže mať všetko, po čom kedy túžila?

„Rebelka je moja prvá kniha, v ktorej hlavné postavy údajne skutočne existovali,“ prezrádza Jana Pronská. „Úprimne si myslím, že v histórii stále máme čo nachádzať a obdivovať, a práve príbeh Cecílie za to stojí.“
Prirodzene, veľká časť knihy je vymyslená. Ľúbostný vzťah, pár vedľajších postáv i niektoré udalosti, ktoré samotnej legende predchádzali. „No predsa len je to v prvom rade ľúbostný príbeh, na aký sú moji čitatelia zvyknutí. A to žáner, ktorý píšem znesie:)“ dodáva s úsmevom sympatická autorka.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Zvládne slobodomyseľnú kontesu? Valerian a mesto tisícich planét

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.