Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. februára 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RÁDIO DEVÍN: Živé prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku

BRATISLAVA 4. februára – Rádio Devín v rámci svojho vysielania prináša priamy prenos zo slávnej Metropolitnej opery v New Yorku. Už 8. februára sa poslucháči môžu tešiť na jednu z najobľúbenejších českých opier skladateľa Antonína Dvořáka a libretistu Jaroslava Kvapila o tragickom osude vodnej víly Rusalky. Satelitný priamy prenos sa vysiela aj do rádií vo všetkých okolitých krajinách Európy, ako aj do Veľkej Británie, škandinávskych krajín, Beneluxu, Francúzska a Španielska. Výhradné práva na vysielanie prenosov na území Slovenska má RTVS ako aktívny člen Európskej vysielacej únie. Operným večerom bude na Rádiu Devín sprevádzať moderátorka Michaela Mojžišová s hosťom Pavlom Ungerom. Živé vysielanie z Metropolitnej opery sa prenáša do celého sveta a pravidelne ho počúvajú milióny poslucháčov a milovníkov opery v 35 krajinách.
V titulnej roli sa predstaví hviezda svetového formátu, americká sopranistka Renée Flemingová, ktorá v úlohe Rusalky účinkovala viac než ktorákoľvek iná sopranistka v dejinách Metropolitnej opery. Hrala v 21 operách prestížnej newyorskej scény, vrátane početných premiér a ôsmich živých prenosov Live in HD. Medzi jej posledné vystúpenia patria Desdemona vo Verdiho Otellovi, titulná úloha v Händlovej Rodelinde, rola grófky v Straussovej opere Capriccio, taktiež titulná rola v premiére Rossiniho Armidy, či titulná úloha v inscenácii J. Masseneta Tha?s. 2. februára sa stala prvou opernou speváčkou v histórii, ktorá zaspievala americkú hymnu na prestížnom finále amerického futbalu Super Bowl.
Yannick Nézet – Séguin, hudobný riaditeľ Filadelfského orchestra, bude Rusalku v Metropolitnej opere viesť vôbec po prvýkrát. Na newyorskej scéne debutoval v roku 2009 s predstavením Bizetovej Carmen, počas ďalších dvoch sezón sa do Metropolitnej opery vrátil s Verdiho Don Carlom a Gounodovým Faustom. V poslednej sezóne tu dirigoval operný skvost, Verdiho La Traviatu. Operu Rusalka viedol už v roku 2012 v londýnskej Kráľovskej opere.
Tenorista Piotr Beczala v Metropolitnej opere exceloval v úlohe Lenského v predstavení Eugen Onegin P. I. Čajkovského. S rolou Princa z Rusalky sa už mal možnosť stretnúť viackrát – v Zurišskej opere, Bavorskej štátnej opere, ako aj na festivale v Salzburgu. Na javisku Metropolitnej opery s touto postavou debutuje.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Tisíce emócií, novinky a festivalové vychytávky čakajú v Bezdymovej zóne na návštevníkov Pohody Modrého anjela za najlepší hraný film 30. ročníka MFF Art Film získala emotívna sudánska dráma Zbohom, Júlia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.