Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97224_gettyimages 1278608400 676x383.jpg
25. novembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Rada slovenských exportérov získala ako klaster európsky certifikát excelencie

25.11.2021 – Európsky sekretariát pre klastrové analýzy (ESCA) udelil slovenskému podnikateľskému združeniu exportérov oficiálny bronzový certifikát klastra. Táto certifikácia platí dva roky a bola zavŕšená po niekoľkomesačnej príprave a konzultáciách.

Veľmi sa teším, že sme úspešne zavŕšili certifikačný proces a dostávame sa s našou organizáciou stále viac nielen na európsku, ale aj medzinárodnú úroveň. S týmto certifikátom nám z Nemecka prišiel aj 85 stranový report s podrobným hodnotením a odporúčaniami pre ďalší rozvoj. Naši exportéri si týmto opäť rozšíria možnosti spolupráce a synergií s podobnými organizáciami po celom svete.“ – uviedol Lukáš Parízek.

Klaster je definovaný ako geograficky blízka skupina prepojených firiem a asociovaných inštitúcií v určitej oblasti spojených spoločnými, ale aj rozdielmi črtami.

V rámci medzinárodných a národných projektov sa môžu klastre zúčastňovať hodnotenia (benchmarkingu) podľa metodiky Európskeho sekretariátu pre klastrové analýzy (ESCA). Majú tak možnosť získať  bronzový, strieborný alebo zlatý certifikát excelencie. Certifikované klastre podľa metodiky ECSA poskytujú firmám lepšie podmienky a kooperáciu pri exportovaní, preto ich možno považovať tiež za jednu z možností podpory exportu. Udelenie ESCA značky kvality podľa jednotlivých typov úrovní je podmienené splnením predpísaných kritérií. V prvom rade žiadateľ – uchádzajúca sa organizácia musí obhájiť svoj štatút „klastrovej organizácie“ a to splnením „Kritérií spôsobilosti“ pre značku kvality v oblasti riadenia klastrov.

Informačný servis

K téme

Päť unikátnych gotických kostolov na Gemeri získa 500-tisíc eur na svoju obnovu Kto si bez viny, hoď do mňa kameňom… Príbeh Pravda o nás dvoch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.