Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. augusta 2012 PR správyHospodárske výsledky od PRservis.skSITA Diskusia()

Racio dosiahlo rekordný rast predaja doma i v zahraničí

BRATISLAVA 30. augusta – Český výrobca zdravej výživy Racio dosiahol v prvom polroku 2012 nárast tržieb o 18 %. Rast pritom zaznamenal vo všetkých obchodných regiónoch – v Česku o 11 %, na Slovensku o 23 % a na zahraničných trhoch dokonca o 27 %. V minulom roku Racio dosiahlo tržby z predaja vo výške 11,5 mil. eur, čo bolo o 10 % viac ako v predchádzajúcom roku. Spoločnosť je už niekoľko rokov na českom trhu jednotkou v oblasti výroby pufovaných a extrudovaných cereálnych výrobkov. Silné postavenie má však aj na Slovensku.

„V súčasnosti sme vo svojom segmente v prvej trojke výrobcov v rámci Európy, avšak netajíme sa ambíciou byť jednotkou,“ hovorí Oldřich Darmovzal, konateľ a spolumajiteľ Racia. Najväčší nárast zaznamenali produktové rady Free Style, kukuričné Cornies a výrobky Knäckebrot. „Máme pripravené nové zaujímavé výrobky pre našich stálych zákazníkov, radi ich však ponúkneme aj novým, ktorí rozšíria rodinu našich spotrebiteľov,“ doplňuje Oldřich Darmovzal.

Okrem toho, že podnik neustále rozširuje sortiment výrobkov u existujúcich zákazníkov, v uplynulom roku získal aj nových významných zákazníkov – sieť nemeckých drogérií Rossmann, distribútora spotrebiteľských značiek v oblasti maloobchodného a potravinárskeho priemyslu v Juhoafrickej republike – Patleys a sieť obchodov ASDA, ktorá patrí najväčšiemu maloobchodnému reťazcu, spoločnosti Walmart. U všetkých vyrába produkty pod ich privátnymi značkami.

A aké sú ďalšie plány a ciele Racia v blízkej budúcnosti? „V oblasti exportu sú naše úlohy jasné – chceme ďalej rásť na ruskom trhu a získavať nových zákazníkov nielen v Európe. Budeme sa rovnako sústrediť aj na obchodné reťazce a distribútorov,“ uzatvára Oldřich

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Všetko sa točí okolo kvality a ľudí Odborníci vidia priestor na úsporu energií, plytvá sa aj v štátnych budovách

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hospodárske výsledky

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.