Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Protikomunistický odboj na Slovensku

BRATISLAVA 15. novembra – V predvečer Dňa boja za slobodu, v piatok 16. novembra 2012 o 18.00 sa v priestoroch Paneurópskej vysokej školy uskutoční vernisáž jedinečnej výstavy venovanej protikomunistickému odboju na Slovensku.

Ústav pamäti národa v spolupráci s Paneurópskou vysokou školou pripravil výstavu, ktorá je prvým komplexným predstavením problematiky protikomunistického odboja na Slovensku. Mapuje roky 1945 – 1989 a návštevníkom v obrazovo – textovej forme predstavuje odboj a odpor obyvateľstva proti komunistickému režimu.

O podobe výstavy hovorí predseda Správnej rady Ústavu pamäti národa Ivan A.Petranský: „Odborné texty obohatené fotografiami dopĺňajú predmety disidentov, samizdatové vydanie časopisov, či písací stroj, na ktorom sa písali. Súčasťou výstavy, ktorá by mala putovať po slovenských a zahraničných mestách, sú aj dokumentárne filmy ÚPN.“

Zaujímavé informácie o udalostiach minulého storočia tu nájdu pamätníci, milovníci histórie, ale aj mladá generácia, ktorá už s týmto obdobím osobné skúsenosti nemá. Podľa slov JUDr. Jána Čarnogurského výstava podáva komplexný pohľad na vznik, trvanie a zánik komunistického bloku v Európe a približuje geopolitické príčiny jeho vytvorenia.

Záujemcovia si výstavu „Protikomunistický odboj na Slovensku“ môžu prezrieť v termíne od 16.11. 2012 do 25.3.2013 v priestoroch Paneurópskej vysokej školy na Tomášikovej ulici 20.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Po stopách vraždy Olofa Palmeho Jiří Macháček exceluje v ďalšom filme režisére Hřebejka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.