Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
91219_adobestock_243048973 676x460.jpeg
26. júla 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Proti moru ošípaných na Slovensku účinná dezinfekcia LANXESS

26.7.2019 – Africký mor ošípaných (AMO) je zásadnou hrozbou pre farmárov. Podľa najnovších informácií sa jeho výskyt prvýkrát potvrdil aj na Slovensku. Dobrou správou pre farmárov z postihnutej oblasti v okrese Trebišov  je, že celoeurópske testy preukázali účinnosť proti vírusu pri dvoch dezinfekčných prostriedkoch pre chov hospodárskych zvierat: Virkon S a Virkon LSP od spoločnosti LANXESS.

Výsledok testovania v referenčnom laboratóriu Európskej únie pre africký mor ošípaných je jednoznačný: Virkon LSP úplne deaktivuje vírus v priebehu 10 minút pri riedení 1:400. Virkon S dokonca zabíja pôvodcu vírusu len v priebehu 5 minút pri riedení 1:200.

Testy účinnosti realizovalo Centre for Animal Health Research (Inštitút pre zdravie zvierat, CISA) v Španielsku. Inštitút v Madride je od roku 2002 referenčným laboratóriom pre africký mor ošípaných v EÚ.

„Zavedenie prísnych opatrení a kontrol v oblasti biologickej bezpečnosti  je jediný spôsob, ako dokázateľne utlmiť prenos moru z jedného chovu na druhý. Vysoký stupeň biologickej bezpečnosti vedia zabezpečiť práve nezávisle testované účinné dezinfekčné prostriedky,“ vysvetlil Stephan Cho, vedúci trhového segmentu Dezinfekcia v obchodnej divízii Material Protection Products v spoločnosti LANXESS.

Viac informácií na www.virkon.com.

O spoločnosti LANXESS, výrobcovi účinnej dezinfekcie proti AMO

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2018 dosiahol obrat 7,2 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 15 500 zamestnancov v 33 krajinách. Spoločnosť je zastúpená v 60 výrobných závodoch po celom svete. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Spoločnosť LANXESS sa biologickou bezpečnosťou zaoberá viac ako 30 rokov. Vďaka tomu ponúka veľkým aj malým poľnohospodárom a chovateľom ošípaných odborné poradenstvo a zameriava sa na kľúčové prvky, ktoré zabraňujú šíreniu moru. Patrí medzi ne napríklad podrobná kontrola a analýza povrchov, zariadení, vzduchu aj systému dodávok pitnej vody do poľnohospodárskych zariadení. Firma ponúka rady a riešenia aj k výskytu moru u divokých, voľne žijúcich prasiat. Ďalšie informácie o nových dezinfekčných prostriedkoch firmy LANXESS sa nachádzajú na www.virkon.com.

Viac informácií o spoločnosti LANXESS:
http://lanxess.sk/
http://www.twitter.com/LANXESS
http://www.facebook.com/LANXESS
http://www.linkedin.com/company/lanxess
http://www.youtube.com/lanxess

Inzercia

K téme

Chcel pomáhať ľuďom a zlepšiť stravovanie detí. Ľudovít Winter vymyslel slávny BB puding, výživný dezert, ktorý chutí dodnes Po dvoch rokoch čakania odlieta na svetovú súťaž do Japonska I. Vicemiss Slovensko 2020 Viktória Podmanická

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.