Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. februára 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Proti extrémizmu nikdy nezvíťazíme tak, že sa vyberieme jeho smerom

BRATISLAVA 7. februára – Nacizmus, komunizmus – ideológie, ktoré nadlho veľmi poznačili dejinný vývoj v strednej Európe. Extrémizmus, podobne ako terorizmus, je akýmsi súčasným pokračovateľom týchto totalitných ideológii, či režimov. Nárast extrémistických prejavov je odrazom stavu našej spoločnosti, ktorá, ako vidíme, ani štvrťstoročie po revolúcii nie je celkom schopná vysporiadať sa s nenávisťou, xenofóbiou a agresiou, s rasizmom, blízkym nacizmu, ktorý plazivo preniká do nášho ešte predsa len demokratického sveta. Je preto nesmierne dôležité, aby sme nekompromisne odsúdili takéto prejavy, aby Európa nedopustila návrat akýchkoľvek protidemokratických recidív, ktoré v dvadsiatom storočí absolvovala. Môžeme preto len uvítať januárové komuniké Európskej komisie zamerané na prevenciu radikalizmu, terorizmu a násilnému extrémizmu, ktorého opatrenia prevezme aj Slovenská republika.
Mnohokrát som to už vravel, no nedá mi nepovedať to aj teraz – proti extrémizmu nikdy nezvíťazíme tak, že sa vyberieme jeho smerom.

Rudolf Chmel, podpredseda strany Most-Híd

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Doprajte si zdravie z vlastnej záhrady (video a podcast) Tesco pomáha onkologickým pacientom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.