Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júna 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Prostitútka

„Jednoduchý, jasný a ľahko zapamätateľný.“ Tak zhodnotila názov svojej piatej knihy Lucia Sasková.
Prostitútka.

Autorka bestselleru Zlatokopka ponúka netradičný príbeh mladej ženy, ktorá bola odjakživa terčom posmechu vďaka svojmu výzoru a najmä ryšavým vlasom.

„Nikdy som nemala veľa priateľov. Neobliehali ma obdivné davy chichotajúcich sa dievčat, nechválili mi značkové tenisky, nechýbala som im, keď som ležala s chrípkou v posteli, ani mi ochotne nenosili zameškané učivo. Vlastne to bolo v poriadku. Nebola som totiž ani zábavná, ani ochotná počúvať ich trápne historky, nezaujímalo ma, ktorá má najväčšie prsia ani ktorá si ich vypcháva ponožkami…“

Kvôli nízkemu sebavedomiu sa jej nedarí nadviazať ľúbostný vzťah. Nevie, aké je byť milovaná. K najstaršiemu remeslu sa dostane viac-menej náhodou. Spočiatku váha, no neskôr ju jej „práca“ celkom pohltí. Je len otázkou času, kedy ju tento spôsob života stiahne na samé

Hlavná hrdinka rozpráva príbeh o ľahkých ženách a ťažkej práci, plný zvratov a nečakaných prekvapení. Podarí sa jej z tohto kolotoča vystúpiť a vrátiť sa do normálneho života?

Prostitútka je výborne napísaný príbeh, an aký sme u Lucie Saskovej zvyknutí a ktorý vás pohltí od prvých riadkov.

„Mrkva, Anna zo Zeleného domu, hrdzavka, ryšaňa, pehaňa, bez značkových tenisiek, mobilu, bez priateľov, vystavená posmechu triednych obľúbencov.
To som bola ja. Bezmenná s menom, ktoré si po desiatich rokoch nikto nepamätá. Človek, ktorého zabudnú pozvať na triednu stretávku.
„A kde je tá ryšavá?“ spýta sa niekto.
„Och, ozaj, Anna zo Zeleného domu!“ ozve sa triedna hviezda, ktorú automaticky odmenia zborovým smiechom.
„Aj tak by neprišla,“ mávne rukou dievča s trojkami kozami, vyťahanými od dojčenia dvoch detí, nepríťažlivo natlačenými do hlbokého výstrihu.

Pri zbieraní materiálu do knihy Prostitútka zostala Lucia zaskočená, ako to v tomto biznise funguje, kto všetko využíva služby prostitútok a čo všetko sa od nich vyžaduje. Vraj to miestami hraničí až s psychickými a sexuálnymi poruchami.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Kúpele, víno a zmyselnosť. Aj to je novinka Vlčí brloh Špičkový špionážny triler Angličanka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.