Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87407_thinkstockphotos 628398170 676x483.jpg
26. marca 2018 PR správyZdravieZdravý život od PRservis.skSITA Diskusia()

Problémy so zaostrovaním po štyridsiatke? Zbavte sa ich čím skôr

BRATISLAVA 26. marca 2018 – Roky zvyknete sedieť v tom istom kresle a čítať knihy či časopisy. No ako čas plynie, cítite potrebu odďaľovať od seba čítaný text, aby ste ho videli ostro. Tento pohyb robíte intuitívne aj napríklad v reštaurácii, keď si prezeráte menu, ale tiež pri práci s mobilom. Sú to iba unavené oči alebo máte očné problémy?

Možno sa u vás objavila takzvaná vetchozrakosť. Keďže nikto z nás nezastaví čas, mnohých po dosiahnutí veku 40 až 45 rokov začne trápiť takzvaná presbyopia. Ten, kto ňou trpí, vidí síce dobre predmety vzdialenejšie, no tie bližšie vníma, naopak, rozmazane. A to najmä vtedy, keď je vôkol slabšie svetlo. Tieto komplikácie sa zvyčajne vystupňujú okolo päťdesiateho roku života a ustáli sa až v ďalšej dekáde.

Máte problém s očami. Ako sa ho zbavíte?

Ako už dobre tušíte, jedným z riešení sú dioptrické okuliare. Hoci ich dnes kúpite už aj v niektorých potravinových reťazcoch, ich „samonaordinovaním“ si môžete skôr uškodiť. Oveľa spoľahlivejším spôsobom je preto odborné očné vyšetrenie, na základe ktorého sa dozviete svoju presnú diagnózu. Stačí teda navštíviť očnú ambulanciu, kde zistíte, či vás trápi krátkozrakosť, ďalekozrakosť alebo máte iný očný problém. Môže sa stať, že budete potrebovať multifokálne okuliare, teda aj do blízka (na čítanie) aj do diaľky (na bežné nosenie).
Na portáli okuliarenacitanie.sk sa však dozviete, že existuje aj oveľa efektívnejšie riešenie, ako sa zbaviť tejto poruchy zraku. Kvalitné videnie do diaľky aj do blízka vám umožní jednoduchý, bezbolestný zákrok. Na chirurgickú korekciu presbyopie vám očný lekár môže odporučiť metódu PRELEX, prípadne novinku Femto PRELEX, teda operáciu očí laserom, ktorej výsledok je ešte presnejší. Laser využitím najnižšej energie a veľmi krátkych pulzov s vysokou frekvenciou dosahuje výborné výsledky bez poškodenia okolitého tkaniva. Operácia očí laserom je tak vhodná pre každého, kto si chce užívať život bez obmedzujúcich okuliarov.

K téme

Nadácia Henkel Slovensko vyhlasuje výzvu, v ktorej seniorom prerozdelí 65 tisíc Union dbá na zdravie detí, rodičom posiela unikátnu brožúru KOMPAS

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.