Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103094_uvodna foto 676x507.jpg
27. novembra 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Pripravte si doma jedlo ako z reštaurácie! S konvektomatmi od Miele si doma vykúzlite dokonalý kulinársky zážitok

27.11.2023 – Ak uvažujete o novom kuchynskom pomocníkovi, domáce konvektomaty, teda kombinované parné rúry, sú ideálnym adeptom. Kovektomaty sú multifunkčné prístroje, ktoré jedinečným spôsobom spájajú výhody rúry na pečenie a parnej rúry v jednom produkte. Okrem prípravy v pare a klasického pečenia s nimi dosiahnete perfektné výsledky aj pri grilovaní, kysnutí cesta, zaváraní, ohrievaní alebo sterilizovaní fliaš. Jemné ryby, šťavnaté kura, nadýchané pečivo alebo krehké koláče – nič z toho nie je pre konvektomat od Miele žiadny problém.

Prečo práve para?

Varenie v pare je pokladané za jeden z najzdravších spôsobov prípravy pokrmov. Suroviny sa pripravujú pri relatívne nízkych teplotách, a preto si zachovávajú cenné vitamíny a minerály. Súčasne nedochádza pri príprave v pare k priamemu kontaktu s vodou, preto si potraviny uchovajú svoju intenzívnu špecifickú chuť. Výhody prípravy pokrmov v pare potvrdzujú aj vedci – napr. obsah vitamínu C je pri potravinách pripravených v pare výrazne vyšší. Paprika pripravená v parnej rúre obsahuje dokonca rovnaké množstvo živín ako surová.

Princíp 3 v 1

Vďaka princípu 3 v 1 máte k dispozícii 3 prístroje v jednom spotrebiči. Aj v malej kuchyni môžete pripraviť lahodné pokrmy. Využite prevádzku rúry na pečenie pre chrumkavé pokrmy alebo funkciu varenia v pare, aby sa potraviny pripravovali rýchlo a šetrne.

Rovnako ako je to pri ostatných spotrebičoch Miele, aj konvektomaty Miele sú vyrobené z prvotriednych materiálov a vybavené množstvom vychytávok a užitočných funkcií. Ktoré sú to?*

Materiály a technológie

Mimoriadnu odolnosť a odolnosť voči korózii zabezpečuje nerezový ohrevný priestor s ľanovou štruktúrou. Povrchová úprava PerfectClean zase disponuje jedinečnými nepriľnavými vlastnosťami pre ľahké čistenie. Stačí hubka a trocha umývacieho prostriedku a odolné nečistoty sú preč.

O čistenie už sa starať nemusíte

Pokiaľ sa nechcete čistením zaoberať vôbec, môžete ho úplne prenechať konvektomatu. Vďaka funkcii HydroClean sa totiž nerezový ohrevný priestor prístroja dôkladne vyčistí automaticky. Napenená zmes vody a inovatívneho čistiaceho prostriedku Miele HydroCleaner odmočí zvyšky jedál a uvoľní ich z povrchu. Poradí si dokonca aj s veľmi odolnými nečistotami. A vy si môžete užívať pohľad na žiarivo čistý priestor.

Komfort pri príprave

Automatická príprava menu umožňuje pripraviť naraz kompletné menu. Kombinovať môžete až tri rôzne potraviny a spoločne ich naraz pripravovať v pare. Teplotu, dobu prípravy a postup určuje prístroj. Na optimálny výsledok stačí už len suroviny v uvedený čas a v zadanom poradí vložiť do parnej rúry. Tak môžete jednoducho pripraviť kompletné menu v jednom procese prípravy a ušetriť kopu času.

Koľko času potrebuje chlieb a koľko zelenina? Pri pokrmoch pripravovaných rôznymi inteligentnými automatickými programami nemusíte voliť ani teplotu, ani celkový čas – váš prístroj to prevedie automaticky a tým vám uľahčí každý deň v kuchyni. Máte radi kurča skôr chrumkavejšie? U mnohých potravín je možné stupeň prípravy alebo stupeň zhnednutia individuálne nastaviť.

Po uplynutí doby prípravy sa pokrmy udržujú automaticky teplé až 15 minút bez straty kvality. Keď sa o pár minút oneskoríte, kvalite jedla to neuberie.

Posvieťte si na to!

Bezúdržbové a mimoriadne energeticky úsporné bodové LED svetlá BrilliantLight perfektne nasvietia ohrevný priestor. Aby ste mohli pečienku alebo zeleninovú prílohu v konvektomate kedykoľvek skontrolovať, zaisťujú kvalitné bodové LED svetlá optimálne nasvietenie ohrevného priestoru na niekoľkých úrovniach.

Pre tie najlepšie krehké a chrumkavé jedlá je tu funkcia Crisp. Napríklad hranolky alebo krokety sa pečú najlepšie v suchej klíme ohrevného priestoru, čo zaistí cielené zníženie vlhkosti ohrevného priestoru. Pomocou integrovaného bezdrôtového pokrmového teplomera môžete rybu alebo mäso pripraviť ľubovoľne a na stupeň presne meraním vnútornej teploty. Vďaka indikácii zostávajúceho času presne vidíte, ako dlho ešte príprava potrvá.

To zďaleka nie je všetko. A čo o konvektomatoch Miele hovorí uznávaný šéfkuchár a tiež ambasádor značky Miele, Zdeněk Pohlreich? Na to sa pozrite v tomto videu.

Potrebujete poradiť s výberom vhodného prístroja práve pre vašu domácnosť? Navštívte Miele Experience Center v Bratislave a bez obáv sa opýtajte expertov Miele. Vybrané prístroje si môžete kúpiť aj na e-shope Miele alebo u autorizovaných predajcov.

www.miele.sk

*Výbava závisí od modelu.

Informačný servis

K téme

Elektrobicykle a zima? Krásne to k sebe pasuje, stačí sa o ne starať! Rastlinné nápoje sú čoraz viac populárnejšie. Majú širokú škálu použitia, vrátane populárneho latte art

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.