Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bucay2.jpg
Foto: Bux.sk
27. júna 2023 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Prijmite zodpovednosť za svoj život a vydajte sa na cestu samostatnosti

27.6.2023 – Existujú štyri cesty ktoré podľa Jorgeho Bucaya vedú k plnosti ľudskej bytosti. Štyri cesty, ktoré musí každý z nás prejsť na základe svojej osobnej skúsenosti a vlastným tempom.

  • Cesta samostatnosti
  • Cesta stretnutia
  • Cesta sĺz
  • Cesta šťastia

Cesta samostatnosti je názov knihy a tiež prvou cestou, ktorú treba zdolať. Je nevyhnutným východiskom na dosiahnutie sebarealizácie, osobným receptom na úspech, alebo akokoľvek sa každý z nás rozhodne nazvať to, čo predstavuje našu najväčšiu a jedinú výzvu.

„Tieto texty môžu byť užitočné pre tých, ktorí, podobne ako ja, majú tendenciu blúdiť, a možno aj pre tých, ktorí sú schopní nájsť skratky. V každom prípade, mapa nikdy nie je skutočným územím a my budeme musieť opravovať trasu vždy, keď naša vlastná skúsenosť odhalí chybu kartografa. To je jediný spôsob, ako sa dostať na vrchol,“ tvrdí Jorge Bucay na margo svojej knihy.

Každý si nazve cieľ ako chce: šťastie, sebarealizácia, povýšenie, osvietenie, uvedomenie, mier, úspech, vrchol alebo jednoducho koniec… na tom nezáleží. Všetci vieme, že našou výzvou je dostať sa tam. Nájdu sa takí, ktorí sa cestou stratia, čo má za následok, že prídu trochu neskôr. A nájdu sa aj takí, ktorí nájdu skratku a stanú sa odbornými sprievodcami pre ostatných…

„Niektorí z týchto sprievodcov ma naučili, že existuje veľa spôsobov, ako sa dostať k cieľu. Nekonečné prístupy, tisíce ciest, desiatky trás, ktoré nás vedú správnym smerom. Cesty, ktoré prejdeme jednu po druhej. Existuje však niekoľko ciest, ktoré sú súčasťou všetkých vytýčených trás. Cesty, ktorým sa nedá vyhnúť. Cesty, ktoré budete musieť prejsť, ak chcete pokračovať ďalej. Cesty, na ktorých sa dozviete, čo je nevyhnutné vedieť, aby ste dosiahli posledný úsek,“ tvrdí v knihe Cesta samostatnosti argentínsky spisovateľ Jorge Bucay. Preňho sú to tieto štyri cesty:

  • Prvá je cesta konečného prijatia zodpovednosti za vlastný život, ktorú nazýva Cesta samostatnosti.
  • Druhá je cesta objavovania toho druhého, lásky a sexu, ktorú nazýva Cesta stretnutia.
  • Tretia je cesta prehier a súbojov, ktorú nazýva Cesta sĺz.
  • Štvrtá a posledná je cesta zavŕšenia a hľadania zmyslu, ktorú nazýva Cesta šťastia.

Kniha Cesta samostatnosti vás navedie tým správnym smerom. Neobsahuje konkrétne tipy a kroky, ktoré treba urobiť. Skôr ukazuje, kadiaľ sa vybrať, nad čím premýšľať, aby ste to zmenili v sebe a nielen sa dostali niekam za pomoci druhého. Pretože keď sa zmeníte vy, je to trvácnejšie.

Pozrite si video Jorge Bucaya:

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Katarína Gillerová a jej nový román Ako vietor Súboj s láskou. Nová historická romanca Jany Pronskej

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.