Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. februára 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

PRIESKUM: Rádiá RTVS počúva takmer polovica ľudí na Slovensku

BRATISLAVA 6. februára – Oproti rovnakému obdobiu v roku 2013 si rozhlasové služby RTVS polepšili o 5,8 %. Ich počúvanosť neustále stúpa a za posledné štyri roky je na svojich maximách.
Jednotkou rozhlasových služieb RTVS v počúvanosti je Rádio Slovensko, ktoré v parametri rádiá posledný týždeň počúva až 1 450 000 poslucháčov, čo predstavuje 32,4 % populácie vo veku 14 až 79 rokov. Veľmi dobrým výsledkom sa môže pochváliť aj Rádio Regina, ktoré dosahuje hodnoty 681 000 poslucháčov, čo predstavuje 15,2 %. Nasleduje Rádio_FM so 7,6 % (341 000), národnostné a etnické vysielanie SRo Rádio Patria s 2,9 % (129 000) a Rádio Devín so 100 000 poslucháčmi (2,2 %). V parametri rádiá včera dosiahlo Rádio Slovensko 18 %, čo predstavuje 806 000 poslucháčov a Rádio Regina 7,2 % (323 000).
Spomedzi všetkých staníc vysielajúcich na Slovensku sa Rádio Slovensko navyše môže pochváliť titulom najpočúvanejšej rozhlasovej stanice v krajine v hlavnom vysielacom čase medzi 6. až 9. hodinou ráno, kedy má najvyšší podiel na trhu. Dobré ráno, Slovensko je tak v priemernej týždennej počúvanosti najpočúvanejším rozhlasovým vysielaním. Najpočúvanejšou stanicou je Rádio Slovensko aj v čase medzi 18. až 19. hodinou. Tieto výsledky platia reprezentatívne na celú populáciu vo veku 14 až 79 rokov.
Podiel na trhu všetkých rozhlasových staníc počúvaných na Slovensku majú rozhlasové služby RTVS 33,1%. Z jednotlivých rádií SRo dosiahli Rádio Slovensko 20,5 %, Rádio Regina 8,8 % a Rádio_FM 2,6 %.
„Som rád, že naše postupné zmeny vo vysielaní a jasnejšia profilácia jednotlivých staníc sa pozitívne prejavujú aj vo výsledkoch počúvanosti. Aj touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým poslucháčom, ktorí niektorú z našich rozhlasových služieb počúvajú,“ dodal k výsledkom počúvanosti riaditeľ Sekcie programových služieb Slovenského rozhlasu Vincent Štofaník.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Ostáva už len 1 mesiac. Od 1. januára 2022 sa spúšťa zálohový systém Čo rozhoduje pri nákupe nových módnych kúskov? Zmeny v nákupnom správaní Slovákov poznačila pandémia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.