Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86859_thinkstockphotos 496586019 676x451.jpg
30. januára 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

PRIESKUM: Polročné vysvedčenie vníma ako dôležitú udalosť polovica Slovákov

BRATISLAVA 30. januára 2018 – Najviac opýtaných vníma polročné vysvedčenie pozitívne, ak sú na ňom len jednotky a dvojky.

Polročné vysvedčenie školopovinného dieťaťa vníma ako dôležitú udalosť 50,2 percenta Slovákov. Vyplynulo to z reprezentatívneho výskumu trhu uskutočneného agentúrou ACRC na vzorke 1 012 respondentov. Ako agentúru SITA informovala Darina Imreová z ACRC agentúry, za dôležitú udalosť najčastejšie vnímajú vysvedčenie ľudia žijúci v Trenčianskom kraji. Najmenšiu dôležitosť mu pripisujú obyvatelia Prešovského kraja. Najviac opýtaných vníma polročné vysvedčenie pozitívne, ak sú na ňom len jednotky a dvojky. Štvrtina opýtaných pripúšťa, že je dobré, aj keď je na ňom jedna trojka. Slovensko má aj skupinu prísnych dospelých, ktorí ocenia vysvedčenie, len ak sú na ňom samé jednotky. Tých však nie je ani päť percent.

Polročné vysvedčenie oslavuje 38 percent Slovákov. Viac rodičov uprednostňuje darček pred spoločným zážitkom. Peniaze, ako formu odmeny využívajú necelé štyri percentá rodičov. Najčastejšími darčekmi sú sladkosti a knihy. Medzi najobľúbenejšie zážitkové odmeny patrí výlet s rodinou, návšteva cukrárne alebo spoločný obed v reštaurácii. Šesť percent respondentov sa priznalo, že svoje dieťa za zlé vysvedčenie potrestalo. Medzi najviac využívané formy trestu patria zákazy používania počítača, mobilu, sledovania televízie a vychádzok s kamarátmi.

Ľudia vnímajú drobnú pozornosť učiteľovi vo forme kytice kvetov alebo čokolády ako vhodné poďakovanie za úsilie venované ich deťom. Napriek tomu túto formu prejavu vďaky urobí menej ako polovica opýtaných. Najčastejšie si učiteľov malou pozornosťou uctia v Trenčianskom a Trnavskom kraji.

Agentúra ACRC poskytuje služby v oblasti analýzy, marketingového poradenstva, marketingového výskumu trhu a PR komunikácie. Agentúra realizuje aj náročné zbery dát pre špeciálne cieľové skupiny, napríklad pre lekárov.

 

K téme

Prieskum odhalil: Stravovanie malých detí pred obrazovkou rastie, vo výžive im najviac chýba železo a vitamín D Slováci na dovolenkách najčastejšie trpia tráviacimi problémami alebo hnačkou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.