Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. decembra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Prienik medzi digitálnym a reálnym svetom poháňa inovácie

BRATISLAVA 12. decembra – Podľa výsledkov najnovšej C-suite štúdie spoločnosti IBM vrcholoví manažéri odhalili prekvapujúce zistenie o malých a stredných firmách, a síce, že v oblasti digitálnej stratégie zaostávajú ešte výraznejšie, ako by chceli.

Viac ako polovica malých a stredných firiem nemá integrovanú digitálnu stratégiu. 65 percent top manažérov stredne veľkých podnikov si uvedomuje, že chýbajúca stratégia v oblasti sociálnych médií je prekážkou, ktorá im bráni v rozvíjaní digitálnej stratégie. Viac ako polovica respondentov prieskumu tiež prezradila, že potrebujú lepšie pochopiť, ako sociálne médiá zapadajú medzi ich priority, a ako pri nich merať návratnosť investícií.

Marketéri stredne veľkých firiem sa chcú prostredníctvom digitálnej stratégie sústrediť najmä na marketingové kampane realizované naprieč všetkými predajnými kanálmi. Analýzy, ktoré im umožnia zachytiť užitočné informácie z postrehov zákazníkov, sociálne siete na podporu spolupráce, ako aj mobilné nástroje a cloud na dosiahnutie zvyšovanie prevádzkovej efektivity a prilákanie nových zákazníkov.

Väčšina riaditeľov marketingu v stredne veľkých firmách sa podľa výsledkov prieskumu chce preto v nasledujúcich rokoch sústrediť na vybudovanie digitálnej stratégie. Ich cieľom je dozvedieť sa, akú majú zákazníci skúsenosť so službami a produktmi ich spoločnosti, a rovnako sa chystajú analyzovať dáta zo sociálnych sietí a mobilných zariadení, vďaka ktorým dokážu vygenerovať nové informácie o tom, aké sú aktuálne potreby zákazníkov a trendy na trhu.

Najnovšieho prieskumu IBM C-Suite study sa zúčastnilo vyše 300 výkonných riaditeľov stredne veľkých firiem po celom svete. Podľa IBM C-Suite study sa technológie stali hlavnou hnacou silou zmien vo firmách a podnikaní. Analytické nástroje, mobilné prístroje a cloudové technológie zároveň dnes dovoľujú malým a stredne veľkým firmám osloviť prostredníctvom sociálnych médií vplyvných zákazníkov.

A práve od nich môžu firmy čerpať dôležité informácie, ktoré im pomôžu pri budovaní stratégie. Prieskum tiež ukázal, že firmy, ktoré prešli touto transformáciou, a sú dostatočne otvorené voči svojim zákazníkom na sociálnych sieťach, dosahujú o 26 percent vyššiu úspešnosť oproti konkurencii.

Viac informácií nájdete:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/42559.wss

Viac informácií o IBM C-Suite study nájdete:
http://www.ibm.com/midmarket/us/en/csuite2013.html

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Inžinierska cena 2022/2023 – Poznáme víťaza najlepšej diplomovej práce Oživenie po pandémii mení hodnoty v odvetví voľného času a zábavy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.